Tag "biasi"

De Biasi zbulon befasitë për sfidën kundër Armenisë

Fillimisht Tirana dhe më pas Partizani. Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Gianni De Biasi u spostua në qendrën stërvitore të “Demave të Kuq” për të ndjekur nga afër stërvitjen e

De Biasi: Nuk habitem nga vendimi i Apelit

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, nuk priste që Komisioni i Apelit të merrte ndonjë vendim tjetër nga ai që mori dje, duke e konfirmuar vendimin e parë të

De Biasi: Mundësi të mëdha për kualifikim nëse UEFA na jep 3 pikët

Për italianin është shumë e rëndësishme që UEFA (Komisioni i Apelit) t’i japë Shqipërisë atë që i takon, e cila sipas De Biazit është tripikëshi në tavolinë. Gianni De Biasi,

De Biasi: Jam shqiptar

Pas paraqitjes së shkëlqyeshme në miqësoren përball Francës, Kombëtarja e Shqipërisë të martën mbrëma në Genova do ta zhvillojë miqësoren tjetër të radhës. Gianni De Biasi, me ekipin e tij

De Biasi: Franca e Italia na shërbejnë për të fituar eksperiencë

Gianni de Biasi e ka vlerësuar si shumë pozitive dy miqësoret e radhës ndaj Francës dhe Italisë. Sipas italianit, këto dy ndeshje do t’i shërbejnë ekipit kuqezi për të fituar

De Biasi: Avdijaj do të luajë me Shqipërinë

Gianni De Biasi e ka siguruar Donis Avdijajn se do ta fus në skuadrën e parë nëse luan te Schalke. Trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi, ka folur rreth situatës

De Biasi u rrahë me një tifoz serb për flamurin e Shqipërisë

Përzgjedhësi italian, Gianni De Biasi, mund ta ketë marrë flamurin që fluturoi në Beograd me vete në Tiranë. Italiani bashkë me ndihmën e disa prej personave të stafit të tij

Ja me cilët kuqezinj do ta sulmojë De Biasi Serbinë

Gianni De Biasi ka vendosur se me cilët futbollistë do t’i kundërvihet përfaqësues së Serbisë. Kanë mbetur vetëm edhe pak orë deri në fillimin e ndeshjes së shumë pritur ndërmjet

De Biasi kërkon pikë ndaj Portugalisë

Gianni de Biasi e ka paralajmëruar Portugalinë se nuk ka shkuar në Alveiro për shëtitje. Strategu i Kombëtares shqiptare synon të paktën një barazim nga përballja e sotme, e cila

De Biasi: Ndaj Rumanisë, provë pozitive

Giani de Biasi e vlerësoi paraqitjen e Shqipërisë ndaj Rumanisë por jo rezultatin duke pranuar se kuqezinjtë u penalizuan në këtë përballje vetëm nga mungesa e freskisë fizike me rumunët

Miqësoret, De Biasi në konferencë shtypi

Trajneri Gianni De Biasi, do të japë një konferencë për shtyp përpara mediave të interesuara, ditën e hënë më datë 19 maj në orën 11.00 në sallën e konferencave të

Risia e kombëtares, Altin Lala ndihmësi i De Biazit

E veçanta e djeshme ka qenë prezantimi i ish-kapitenit të kombëtares shqiptare, Altin Lala, si pjesëtar i stafit drejtues të përfaqësueses së Shqipërisë. Ish-mesfushori i njohur, i cili dha lamtumirën