Tag "betonizim"

Miratohet në fshehtësi projekti për betonizimin e Parkut të Liqenit

Qeveria shqiptare në mënyrë të fshehtë dhe jo transparente ka realizuar përzgjedhjen e projektit për hyrjen e Parkut të Liqenit Artificial të Tiranës. Ky tender është zhvilluar pa dijeninë e

Rama vendos me 4 shtator për betonizimi e hyrjes në Parkun të Liqenit

Kreu i qeverisë Edi Rama bashkë me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, në ditët e para të shtatorit, pritet të nisin një betejë me shoqërinë civile dhe shoqatat e mjedisit.

Projekti i hyrjes së Parkut, Tabaku: Qëllimi i Veliajt, betonizimi i Tiranës

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka deklaruar se betonizimi i kryeqytetit është synimi kryesor i kryetarit të zgjedhur Erion Veliaj. Tabaku shtoi se Veliaj premtoi gjelbërim, ndaj duhet të

“Kjo është hyrje pallati, jo hyrje parku”

Konkursi për projektin e Hyrjes së Parkut te Liqeni Artificial ka shkaktuar një valë zemërimi në rrjetet sociale. Shumë komentues thonë se nuk është hyrje parku, por betonizim i një

Shkëlzen Berisha: Rama dhe Veliaj mashtruan për vota, po betonizojnë Tiranën

Projekti për “Hyrjen e Parkut” te Liqeni Artificial ka sjellë edhe reagimin e djalit të ish kryeministrit, Shkëlzën Berisha. Përmes një statusi në rrjetin e tij social, Shkëlzen Berisha ka

Projekti për Liqenin Artificial, Bashkia: Rama të tërhiqet nga betonizimi

Bashkia e Tiranës ka akuzuar sot kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e ri, Erion Velijan se kanë plan të betonizojnë sheshin Nënë Tereza dhe Liqenin Artificial. Gjatë fjalës së tij,

Bashkia e Tiranës: Nuk cenohet asnjë hapësirë publike

Bashkia e Tiranës, nëpërmjet një deklarate për mediat, i është përgjigjur sot Partisë Socialiste duke shpjeguar se në lidhje me projektin zhvillimor në zonën 5/33, nuk cenohet asnjë centimetër hapësirë