Tag "beteje"

Basha: Nesër betejë të ashpër në Kuvend kundër deputetëve të inkriminuar

Kryetari i opozitës Lulzim Basha dha një deklaratë për mediat pas mledhjes së grupit të deputetëve demokrat në selinë blu. Basha u pyet nga gazetarët për skandalin “Panama Papers” por

Rita Ora, aventurë dashurie me Justin Bieber

Rita Ora është në një “betejë” me ish-të dashurin Calvin Harris, pasi ai i ndaloi të këndojë bashkëpunimin e tyre në “Teen Choice Awards”, mirëpo ndërkaq ka pranuar pëlqimin kundrejt

Shoqatat e ish-pronarëve japin alarmin, deputetët po vjedhin tokat në bregdet

Shoqatat e ish-pronarëve kanë dhënë alarmin për një fushatë të re grabitjesh pronash në bregdet. Krerët e shoqatave thanë se zyrtarët e lartë të PD dhe PS po bëjnë kërdinë

“Beteja elektorale”, KQZ vendos sot për kandidatin e PD në Kurbin

Përmes vendimit të Kolegjit Zgjedhor, Partia Demokratike e ka fituar betejën me KQZ, për regjistrimin e kandidatit për kryetar bashkie në Kurbin, por jo luftën, pasi ky vendim rikthen në

Braçe-Blushit: Unë nuk i lë shokët në mes të betejës

Pas komenteve dhe shkrimeve ku deputeti i Ben Blushi kritikoi qeverinë ka reaguar edhe deputeti i maxhorancës Erjon Braçe. Në rrjetin e tij social, Braçe shkruan se çdo deputet i

Basha: Vajmedeti humbi betejen me realitetin

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha në një postim në facebook i drejtohet Ramës, duke shkruar se ai ka humbur betejen me realitetin. “Vajmedeti humbi betejen me realitetin por njesoj si

Irak, vazhdon beteja për Tikritin

Forcat ushtarake irakiane u përleshën dje me ekstremistët suni për të rimarrë nën kontroll qytetin verior të Tikritit, ndërkohë që ISIL-i, i cili kontrollon pjesë të mëdha të Irakut dhe

Në Lazarat vijon ‘beteja’, vetëdorëzohet Gate Mahmutaj

Mortaja, snajpera, mitraloza të rëndë dhe të lehtë, antitanke dhe autoblinda. Ky është Lazarati prej dy ditësh, i kthyer në një fushë-betejë mes forcave të policisë që duan të marrin

Thaçi: Kjo ditë, betejë e konkurrencës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi i është drejtuar sot kutive të votimit në shkollën fillore “Faik Konica” së bashku me bashkëshorten dhe djalin e tij. Thaçi, përderisa

Basha: Një popull në këmbë kundër drogës, Rama në shtëpi

Në mbledhjen e grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, kreu i kësaj force, Lulzim Basha e vuri theksin tek protesta e ditës së premte kundër narkotrafikut. Sipas Bashës përgjegjës për situatën

Sudan i Jugut, betejë për qendrën e naftës

Forcat qeveritare të Sudanit të Jugut kanë nisur një sulm në qendrën strategjike të naftës në Bentiu, pasi është marrë nga rebelët muajin e kaluar. Automjete të blinduara dhe një

Berisha: Nasip, Xhafaj betejë kundër teje

Ish-kryeministri dhe njëkohësisht deputet i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë një fjale nga foltorja e Kuvendit në debatin për pr/buxhetin 2014 iu referua dhe zhvillimeve të fundit në Këshillin e

Anastacia: Fitova betejën me kancerin

Përmes një fotografie të postuar në faqen e saj në rrjetin social “Tëitter”, këngëtarja Anastacia ka lajmëruar fansat e saj se ka fituar betejën me kancerin e gjirit. Sëmundja i

Berisha: Rama thotë ‘ma lësho vendin, se nuk e marr dot’Berisha: Rama says, leave the position, because I am not able to take it

Në një bashkëbisedim me banorë të njësisë bashkiake numër 1 në kryeqytet, kryeministri Sali Berisha ironizoi deklaratat e kryetarit të PS-së për moshën e tij, duke thënë: “Rama thotë ‘ma

Berisha: Rama bën betejë me rrugëtBerisha: Rama fights with roads

Nga Shijaku, ku prezantoi kandidatët për deputetë të Partisë Demokratike, Kryeministri Berisha përmendi disa nga arritjet e qeverisë, ndërsa theksoi se falë reformave Shqipëria ishte i vetmi vend që nuk

Berisha-Rama, ja “beteja” në “Facebook”

Teksa arriti 530 mijë miq në profilin e tij në “Facebook”, Kryeministri Sali Berisha ka përshëndetur adhuruesit, duke u dhënë atyre mesazhin e fitores. Kreu i qeverisë në një kohë

“Lufta” mes dy kompanive gjigante “Lufta” mes dy kompanive gjigante

Vijon beteja ligjore mes dy gjigantëve “smartphone”: “Apple” dhe “Samsung” për produktet, për të cilat të dyja palët pretendojnë se kanë patentë. Beteja e radhës mes tyre është zhvendosur në