Tag "Beteja"

Beteja e PS për Tahirin çudit Vasilin: Trafikantët e drogës u ligjëruan sot si parti politike në pushtet

Deputeti i LSI-së Petrit Vasili duket i çuditur nga mbrojtja që PS po i bën ish ministrit të Brendshëm. “Çfarë mbrojtjeje që po i bëhet drogës, trafikantëve e banditëve politikë

Basha: Beteja jonë për zgjedhje të lira e të ndershme u kurorëzua me rrëzimin e qeverisë

Kryetari i Partisë Demokratike ka folur përpara protestuesve dhe simpatizantëve në Çadrën e Lirisë, të cilët i informoi për marrëveshjen e arritur me Kryeministrin Edi Rama. Kreu i opozitës theksoi

“Beteja” e 2 miliardë eurove, Man.Utd VS Man. City

E ashtuquajtura “armiqësi” mes Mourinho-s dhe Guardiola-s transferohet në Premier League-n angleze. Këtë fundjavë do të luhet derbi i Manchester-it mes United dhe City-t, ku përballë do të jenë trajnerët

Beteja Rama-Blushi zhvendoset në Korçë. Dy rivalët zhvillojnë takime

Dy rivalët për postin e PS-së Edi Rama dhe Ben Blushi do të “përplasen” sot në qytetin e Korçës. Ben Blushi paralajmëroi disa ditë më parë se do të nisë

“Shkodra”, beteja e ashpër. Rama, Meta dhe Basha takime elektorale

Shkodra pritet që të jetë edhe gara më e fortë e zgjedhjeve të 21 qershorit. Ndonëse klasa politika ka dashur që të zbusë tonet duke zgjedhur dy gra si kandidate

Avokati: Vazhdon beteja ligjore për pafajësinë e Tom Doshit

Deputeti Tom Doshi është paraqitur sot në orën 10:00 në Prokurorinë e Përgjithshme duke zbatuar urdhrin e gjykatës, praktikë që duhet ta ndjekë çdo të hënë. Pas daljes nga Prokuroria,

Beteja e Ramës për Shkodrën, kërcënon strukturat e PS

Vizitat e shumta të Ramës dhe Metës në Shkodër si dhe prezantimi për të disatën herë të Bazhdarit për bashkinë e këtij qytëti tregojnë se maxhoranca po lufton me të

Ukrainë: Përshkallëzohet beteja për aeroportin e Donjeckut

Separatistët prorusë në pjesën lindore të Ukrainës e kanë vazhduar presionin e tyre në përpjekje për ta marrë kontrollin ndaj aeroportit të Donjeckut, pasi ai tash është nën mbikëqyrje të

Vazhdon beteja Merkel-Cameron mbi kreun e KE

Udhëheqësit e Suedisë, Gjermanisë Britanisë dhe Holandës janë duke zhvilluar një takim në Stokholm për të arritur një konsensus mbi reformën europiane. Gjatë takimit pritet të diskutohet edhe mbi çështjen

Beteja e informacionit për ngjarjet në Ukrainë

Media e kontrolluar nga Kremlini ka filluar një fushatë informative për të justifikuar marrjen e Krimesë nga Rusia. Por ukrainasit tani janë duke u organizuar për t’iu kundërvënë variantit që

Berisha: Beteja e Ramës me mediat, betejë kundër lirive tona

Ish kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në faqen e tij zyrtare në rrjetin social “Facebook”, ka bërë përsëri thirrje për protestë, dhe kësaj here shkaku ka qënë,

Beteja në Senat për ligjin mbi shpenzimet federale

Senati amerikan votoi njëzëri për të filluar debatin zyrtar të një projekt-ligj për të mbajtur në punë qeverinë federale ndërkohë që afron afati shqetësues i 1 tetorit kur mund të

Berisha-Ramës: Muho në KQZ nuk do të shkelë më!

Kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje Kryetarit të Partisë Socialiste Edi Rama që të harrojë njëherë e mire faktin se Ilirian Muho mund të kthehet ne KQZ dhe se

Samaras: Do ta fitojmë betejënSamaras: Do ta fitojmë betejën

Kryeministri grek Antonis Samaras është paraqitur tepër optimist në fjalimin e tij në komitetin politik të Demokracisë së Re dhe është shprehur se vendi i tij do ta fitojë betejën