Tag "beson"

Rama i beson drejtësisë së tij… të degjeneruar/ Nga Esido Barkaj

Kur plasin skandalet e qeverisë së tij, Rama ia lë në dorë drejtësisë. Madje duke treguar se edhe në Shqipëri zbatohet ligji, nuk pranoi që çështja e skandalit të CEZ-DIA

De Biasi për mediat italiane: Kombëtarja shqiptare beson tek uniteti

Trajneri i kombëtares sonë, Xhani de Biasi, në një intervistë për mediat italiane ka rrëfyer për momentet e bukura që po kalon ekipi i tij, sidomos tani pas fitores me

Ferrari beson se do të jetë më afër me Mercedes

Mercedes në Australi ishte 1.3 sekonda më i shpejtë se ndjekësi më i afërt, por drejtori teknik i skuadrës kokëkuqe, James Allison tha se Ferrari do ta ngushtojë diferencën, pavarësisht

Mustafi beson se Low do ta ftojë në Botëror

Shkodran Mustafi është optimist se selektori i Gjermanisë, Joachim Low do ta përfshijë në mesin e 23 futbollistëve që do të udhëtojnë në Kampionatin botëror, i cili mbahet në muajin

Mourinho: S’kam shpresa për titull

Menaxheri i Chelseat, Jose Mourinho, beson se disfata e ekipit të tij ndaj Crystal Palace e lë atë pa asnjë gjasë për ta fituar titullin këtë sezon. Një autogol nga

Ancelotti beson te CR7: Eshtë shumë i motivuar

Pas marrjes së kryesimit të La Liga dhe sigurimit të finales së Kupës së Mbretit, Reali I Madiridit duhet ti përqëndrojë gjithë bateritë e tij te Uefa Champions League. Këtë

Familja e Michael Schumacher beson se kampioni do të shërohet

“Besimi është i fortë, se Michael Schumacher do të shërohet”, mësohet të kenë thënë familjarët, siç u shpall nga përfaqësuesit e Zampine Khem. “Familja vazhdon të besojë në mënyrë të

Nominimi për Nobel, Daçiç nuk beson në vërtetësinë e informacionit

Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiç, dhe zëvendëskryeministri Aleksandar Vuçiç kanë thënë se “nominimi eventual i Dacicit për Çmimin Nobel do të ishte lajm i mirë për Serbinë”. Në hapje të

Bogdani: Rama beson realitetin që krijon vetë

Në një deklaratë për mediat deputeti demokrat Gerti Bogdani u shpreh se kreu i PS-së, Edi Rama, i ngujuar në autobusin e tij mavi, nuk pranon realitetin që jetojnë qytetarët