Tag "besnik"

Ky është hormoni që i mban burrat besnikë ndaj grave

Sipas një studimi të publikuar në The Journal of Neuorscience thuhet se kur meshkujve u jepet hormoni i quajtur oksitoksin ata kanë më shumë gjasa të qëndrojnë larg femrave atraktive

Besnik Hasi dhe Anderlehti i tij presin sonte Arsenalin

Sot në 20:45, kampionët belgë të Anderlehtit me në krye teknikun Shqiptar Besnik Hasin do të presin në shtëpi ekipin e Arsenalit ndeshje e vlefshme për Champions League. Sfida pritet

Largohet Besnik Dervishi, emërohet Etjona Hoxha Prefekte e Vlorës

Me vendim qeverie, Besnik Dervishi është liruar nga detyra e Prefektit të Qarkut, Vlorë ndërsa në këtë post është emëruar Etjona Hoxha. Mësohet se Dervishi do të emërohet në një

Arrestimi për tritolin, Dervishi: Jam ndier i sigurt në punën që bëj

Prefekti i Vlorës, Besnik Dervishi, pas mbledhjes se Task-Forcës për energjinë elektrike i është përgjigjur interesit të gazetarëve referuar arrestimeve të djeshme. “Unë jam ndjerë gjithnjë i sigurt dhe s’kam

Berisha: Kapsollën Besnik Dervishit ja vuri Edi Rama

Ish kryeministri Sali Berisha në një reagim në “facebook” deklaron se kapsollat poshtë makinës së prefektit të Vlorës Besnik Dervishi i ka vënë vet kryeministri Rama. “Të dashur miq, pardje

Jetë të gjatë “Zanit të Naltë”

BESNIK MUSTAFAJ “Zani i Naltë”, revistë shkencore dhe kulturore, botim i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, mbushi në fund të kësaj vjeshte 90 vjet. Njësoj si 100-vjetori i “Hyllit të Dritës”,

Sekreti që e bën një burrë të jetë besnik..

Rezultati ka dalë nga një studim i Universitetit të Bonit, i publikuar në revistën amerikane “Proceedings”. Nivele sa më të larta oksitoksine, hormoni që aktivizon qendrën e ngopjes në tru:

Shkatërrimi i armëve kimike, Bare: Shqipëria nuk ka kapacitete

Deputeti socialist Besnik Bare shprehet kundër shkatërrimit të lëndëve kimike në Shqipëri. Besnik Bare deklaron se qeveria kësaj radhe duhet t’i thotë “jo” partnerëve ndërkombëtare që duhet të na mirëkuptojnë.

Rama prezanton prefektin e ri të Vlorës, Besnik Dervishi

Kryeministri Edi Rama prezantoi sot në mesditë Prefektin e ri të Qarkut të Vlorës, Besnik Dervishi. Në një ceremoni të zhvilluar në mjediset e prefekturës së Vlorës, ku ishte i

Totti besnik i Romës deri në 2016

“Dua të falenderoj presidentin për këtë kontratë, që ishte ajo ç’ka dëshironim që të gjithë, unë dhe shoqëria. Më jep mundësinë që të vazhdoj të mbaj veshur fanelën e vetme