Tag "Besjan Pesha"

Skenari i fshehtë i pushtetit: Po manipulon protestat. Nga Fatmir HOXHA

Një skenar sa djallëzor aq edhe ogurzi po luhet në Shqipëri. Pushteti po kontrollon (për të mos thënë organizon) protestat dhe zemërimin popullor. Sot unë isha në protestën e tregëtarëve.

Gjermania i mbyll derën…Greqisë. Ironi nga Besjan Pesha

Aktivisti i shoqërisë civile Besian Pesha duke iu referuar vendimit të Gjermanisë për pezullimin e marrëveshjes Shengen, ka ironizuar deklaratën e kryeministrit Rama sipas të cilit emigrantët shqiptarë në Greqi

Kokëulur. Nga Besjan PESHA

E kupton sa poshte ka rene ky vend kur shikon se reagimi ndaj deklarates se SHBA se ne Kuvend ka deputete te denuar per trafik te qenieve njerezore eshte minimalist.

Kush humbi e kush fitoi zgjedhjet…dhe kush gabon. Besjan PESHA

Fituesit e ketyre zgjedhje jane PS dhe LSI. PS fale besnikerise se LSI e Metes (me cfare na tregojne votat e keshillave) arriti te shtrije pushtetin e saj lokal ekzekutiv

E trefishte tragjedia e Lazaratit. Nga Besjan PESHA

E trefishte tragjedia e Lazaratit. Tragjedi shoqerore sepse familja humbi nje familjar dhe shoqeria nje mik te mire. Tragjedi shteterore sepse policia humbi nje efektiv dhe bashke me te nje

Paradoksi i drejtësisë: Dy deputetë në shtëpi Bami në burg!

Në një koment në Facebook aktivisti politik dhe shoqëror Besjan Pesha ka bërë këtë koment: “Po ky Durim Bami eshte i pastrehe qe e la ne burg gjykata?? Se deputetet