Tag "besimi"

Bestytnia të shqiptarët, ja një listë që e hasim më shpesh

Shpeshherë i kemi dëgjuar nënat tona duke thënë që kur të hyjmë në ndonjë vend të caktuar, duhet që fillimisht me këmbë të djathtë për shkak se sjellë fat etj

Donald Lu: Vetëm reforma e kthen besimin tek drejtësia

Ambasadori amerikan, Donald Lu deklaroi se reforma gjithëpërfshirëse është një nga mënyrat që e kthen besimin e publikut tek drejtësia. “Qytetarët shqiptarë të kuptojnë se cilët gjyqtarë e prokurorë janë

Naço takon Blair: Prioritet kthimi i besimit tek gjyqësori

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço ka pritur në një takim Cherie Blair, e cila në bashkëpunim më qeverinë shqiptare ka ndërmarrë një sërë projektesh me Shqipërinë. Gjatë bisedës me Ministrin

Ati i Shenjtë viziton qendrën ‘Betania’: Besimi në Zot na shpëton nga vuajtjet

Qendra ‘Betania’ në Bubq ka qenë ndalesa e fundit e Papa Franceskos në Shqipëri. Siç duket Fushë-Kruja ka qenë tokë e shenjtë dhe për Atin e Shenjtë. Me përulësinë që

Bie besimi te bizneset gjermane

Një studim tregon se besimi në bizneset gjermane ka rënë për të dytin muaj me radhë për shkak të shqetësimeve në rritje për ndikimin ekonomik të krizave në Ukrainë dhe

Zgjedhjet në Maqedoni, Ministrat Besimi dhe Popovski raportojnë sot tek Fyle

Ministrat Besimi dhe Popovski do të raportojnë sot për qasjet e partive të tyre për procesin e zgjedhjeve. Zëvendëskryeministri për eurointegrime Fatmir Besimi dhe Ministri i Jashtëm Nikolla Popovski të

KiE: Të rikthehet besimi te KQZ-ja

Delegacioni i Asamblesë së Këshillit të Evropës dha sot në një konferencë për shtyp konkluzionet për gjendjen parazgjedhore në Shqipëri, ndërsa na ndajnë vetëm 12 ditë nga zgjedhjet e 23

Francë, humbet besimi te Hollande

Në Francë ka fakte se anëtarë të kabinetit qeveritar francez mbajnë llogari bankare, që nuk i tatojnë jashtë vendit, por problemi i vërtetë është ekonomia franceze dhe sa i aftë