Tag "besim ndregjoni"

Besim Ndregjoni, Fatmir Hoxha, Genc Sejko shpallen “NJERIU I VITIT”

Në tre javët e para të dhjetorit civitas.al ka organizuar me lexuesit e rregullt një anketë për të shpallur “Njeriun e vitit 2015”. Kriteret për këtë anketë ishin pjesmarrja në

Besim Ndregjoni: Ja pikturat e Ramës në diktaturë (FOTO)

      Presidenti i Unionit Mbarëkombëtar i ish të Përndjekurve Besim Ndregjoni ka botuar disa nga fotot e “veprave” të Edi Ramës në revistën “Në shërbim të Popullit”  

Trembet Rama. Liron urgjent Ndregjonin. Skandal, policia shkel rëndë ligjin.

Pas rreth 3 orësh në komisariatin numër 1 në Tiranë, Besim Ndregjoni, President i Unionit Mbarkombëtar të Ish të Persekutuarve u lirua. Ndregjoni u ndalua sot dhe u kalua në

E FUNDIT: Besim Ndregjoni sëmurë, policia refuzon ndihmën mjeksore.

Besim Ndregjoni, i mbyllur sot në mëngjes në dhomat e izolimit të Komisariatit numër 1 në Tiranë për shkak të protestës së djeshme të opozitës, është në gjendje të rëndë

Në pranga Besim Ndregjoni për bunkerin dje

Policia e Tiranës ka ndaluar Besim Ndregjonin, kryetarin e Unionit të ish Përndjekurve Politik pas protestës së djeshme të PD-së. Aktualisht Ndregjoni është shoqëruar në ambjentet e komisariatit numër 1.

Kollosi Lef Nosi dhe të “vdekurit” Blushi-Shuteriqi! /Nga Besim Ndregjoni

“Jetët tona do të marrin fund ditën kur ne do të heshtim për gjërat që kanë rëndësi.” Dr. Martin Luther King, Jr. Në një shoqëri normale demokratike, ata që i

Marshimi fillon. Ish të përndjekurit të lidhur me zinxhirë.

Antikomunistët, ish të përndjekurit dhe Partia e të Drejtave të Mohuara e Re nisin këto çaste marshimin protestë. Lëvizja e këtij grupimi nisi një ditë pas rishfaqjes së përsëritur të

E FUNDIT: Policia thërret organizatorët për protestën e Bunkerit. Hoxha tek 1-shi

Oficerë të komisariatit numër 1 në Tiranë kanë shkuar rreth orës 13 në zyrat e Partisë së të Drejtave të Mohuara e re , në selinë e ish të Përndjekurve

Këmbanat bien për të gjithë/ Nga Besim Ndregjoni

Shqiptarët ndodhen përpara fenomenit më të rrezikshëm për ecurinë dhe zhvillimet e demokracisë, Ajo përballet me mos denimin e ideollogjisë kriminale të diktaturës. Sot mazhoranca aktuale po rikthen dhe po

Ish të përndjekurit përshkallëzojnë protestën. Perëndimit: “Ndërhyni”!

Ish të përndjekurit politikë përshkallëzojnë betejën për dekriminalizimin e shoqërisë dhe rilindjes së praktikave dhe simboleve të komunizmit. Në këto çaste , Partia e të Drejtave të Mohuara e re

FITORE E TË PËRNDJEKURVE! Sot nisi shembja e bunkerit.

Ia ka vlejtur protesta e ish të përndjekurve politikë dje kundër simobleve të komunizmit. Adem Allçi, legjenda e Burgut të Burrelit, Besim Ndregjoni , Fatmir Hoxha dhe ish të përndjekur