Tag "besim"

Shqiptari që ka fituar besimin e princit suedez

Quhet Adonis Shala. Familja e tij është nga Peja, por ai ka lindur në kryeqytetin suedez, Stokholm. Adonisi ka rreth dy vjet që është bërë pjesë e Ushtrisë së Suedisë.

As fitore, as besim, as shpresë/ Nga Genti Malko

Nga Genti Malko* Ashtu si të gjithë demokratët, sot ndihem i zbrazët me ndjenjën e humbjes mbi shpinë. Dua të gjej ndonjë shenjë apo arsye për të më bërë të

Glover: Defektet cënuan besimin tek procesi

Shefja e misionit të vëzhguesve ndërkombëtarë, Audrey Glover ka prezantuar këtë të hënë raportin paraprak për zgjedhjet vendore. “Në këto zgjedhje pati një zgjedhje të qartë mes kandidatëve dhe fushata

Kodheli nderon themeluesin e klubit “Partizani”, Besim Fagun

Me rastin e 90-vjetorit të lindjes së Besim Fagut, sportistit të mirënjohur, krijuesit dhe drejtuesit për disa dekada të Klubit Sportiv “Partizani”, në sallën e auditoriumit të Ministrisë së Mbrojtjes

Policia e Tiranës arreston Besim Gjeloshaj, kërkohej nga drejtësia italiane

Shtetasi Besim Gjeloshaj eshte arrestuar nga policia e Tiranes , i shpallur ne kerkim nderkombetar nga drejtesia italiane per shfrytezim prostitucioni. Zyra e Interpol Tirana pas arrestimit të tij ka

Dashuria meriton një shans të dytë (Video)

Edhe pse mund të ndodhesh vetëm një hap nga divorci, kur je duke firmosur dokumentet që e bëjnë konkrete ndarjen, sërish, dashuria meriton një tjetër mundësi. Ky është mesazhi i

Kosovë, vdes akademiku Besim Bokshi

Është ndarë nga jeta pas një sëmundje të rëndë akademiku shqiptar nga Kosova, Besim Bokshi. Ai ishte një nga gjuhëtarët dhe një nga përfaqësuesit e shkencës së albanologjisë në përgjithësi

Davenport: Kosova dhe Serbia, më tepër besim reciprok

Shefi i delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Michael Davenport, ka vlerësuar sot se njëra nga arritjet më të mëdha të dialogut ndërmjet Kosovës e Serbisë, me ndërmjetësimin e përfaqësueses

Angelina nuk ka besim te Brad Pitt

Aktorja Angelina Jolie nuk do të mund t’i besojë kurrë Brad Pittit pasi lidhja mes tyre ka nisur përmes një tradhtie. Brad tradhtoi bashkëshorten e tij të dikurshme Jennifer Aniston.

Mazzarri: Nuk prisja kaq shumë besim nga Moratti

Traineri i Interit, Walter Mazzarri në lidhje me klubin e tij të ri dhe ardhjen në Milano ka thënë: “Sinqerisht sot gjendem më mirë sesa pritshmëritë e mia kur kam