Tag "Beshiktash"

E rrallë! Tifozët turq i shpalosin flamurin shqiptar serbit në fushë

Një ngjerje e rrallë ke ndodhur në stadium kur tifozët e ekipit turk Beshiktash kanë drejtuar flamurin shqipëtar drejt lojtarit me origjinë Serbe Dusko Tosic i cili lunan në rradhe

Tifozët e Beshiktashit me flamurin shqiptar (FOTO)

Tifozët e Beshiktashit kanë shpalosur një flamur shqiptar tek sektori i tyre në stadiumin “Elbasan Arena”, në ndeshjen kundër Skënderbeut për Europa League. Tifozët e Beshiktashit kanë shprehur mbështetjen e

Shtyhet ndeshja Partizan-Beshiktash?

Nga shkaku i reshjeve të borës, ndeshja mes Partizanit dhe Beshiktashit mund të shtyhet. Rreshjet e borës në kryeqytetin serb, Beograd, mund t’i lënë tifozët turk të Beshiktashit pa parë

Ndeshja Partizan-Beshiktash vendos për Shqipërinë?

Sfida mes Partizanit dhe Beshiktashit do të ketë rolin e vetë në vendimin për ndeshjen Serbi-Shqipëri. Kështu të paktën shkruajnë mediat serbe, sipas të cilave, krerët e UEFA-s po presin

Ronaldinho, drejt kontratës me Beshiktash

Pas 3 vjetësh në Brazil, fillimisht me Flamengon dhe më pas me Atletico Mineiro, futbollit europian mund t’i rikthehet një nga yjet e dikurshëm. Bëhet fjalë për Ronaldinhon, aktualisht i

Ergys Kaçe i mbyll derën Beshiktashit

Pak ditë më parë për mesfushorin e kombëtares shqiptare, Ergys Kaçe, erdhi një ofertë nga klubi turk i Beshiktashit. Mediat turke bënë të ditur se klubi gjigant i këtij vendi

Beshiktash i bën ofertë Ronaldinjos

Kampionati turk ka filluar të tërheqë lojtarë të njohur të futbollit botëror. Lajmi i bujshëm i radhës është se skuadra e Beshiktashit i ka bërë një ofertë brazilianit Ronaldinjo, për