Tag "besa imami"

Besa Imami, lamtumira e fundit nga Teatri Kombëtar

I është dhënë sot lamtumira e fundit “Artistes të Merituar” Besa Imami, e cila u nda nga jeta pasditen e së dielës në moshën 86-vjeçare. Homazhet për nder të saj

Ndarja nga jeta e aktores Besa Imami, Presidenti Nishani ngushëllon familjen

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani nëpërmjet një mesazhi të bërë publik sot në mëngjes, ngushëllon familjarët e aktores së shquar të skenës dhe ekranit shqiptar Besa Imami. “Kam ndjerë një

Ndahet nga jeta në moshën 86-vjeçare aktorja Besa Imami

Është ndarë nga jeta në moshën 86-vjeçare aktorja e skenës shqiptare, Besa Imami. Ajo vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë. ‘Aktorja Besa Imami ka lindur në 8 Gusht