Tag "berzhite"

Korrupsion, Prokuroria kërkon 9 vjet burg për kryekomunarin e Bërzhitës

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 9 vjet burg dhe 5 vjet heqje të të drejtës së ushtrimit të funksioneve publike për kryetarin e komunës Bërzhitë Genc Drita, i

Prokuroria dërgon në gjykatë dosjen ndaj kryekomunarit të Bërzhitës

Prokuroria për Krime të Rënda ka mbyllur hetimet në lidhje me akuzat për korrupsion ndaj kryetarit të Komunës Bërzhitë, Genc Drita si dhe ndaj vartësit të tij Armando Burri. Dosja

4500 euro ryshfet biznesit, gjykata lë në burg kreun e Komunës Bërzhitë

“Arrest me burg” është masa që Gjykata e Tiranës ka vendosur për kreun e Komunës Bërzhitë Genc Drita. Kreu i Komunës Bërzhitë u arrestua pak ditë më parë pasi akuzohet

Shoqërohet në polici kreu i Komunës Bërzhitë, Genc Drita

Policia e Tiranës ka shoqëruar sot në komisariat kreun e Komunës Bërzhitë, Genc Drita. Kreu i Komunës Bërzhitë ka rreth 30 minuta që është shoqëruar në Policinë e Tiranës por

Përfshihet nga flakët një automjet në Bërzhitë

Një automjet është përfshirë nga zjarri në Bërzhitë të Tiranës. Nuk dihen ende rrethanat e rënies së zjarrin në makinë, madje as nëse ka të lënduar apo jo. Mësohet se

Shou i Tahirit, asgjësohen “live” 1.8 ton kanabis

Rreth 1780 kg kanabis sativa, si dhe sasi të tjera të drogërave të forta të sekuestruara gjatë operacioneve të fundit policore jane asgjësuar mesditën e sotme nga Policia e shtetit.

Aksident në Bërzhitë, dy të plagosur

Një aksident me pasoje dy persona të plagosur ka ndodhur rreth orës 16:50 të ditës së sotme në zonën e Bërzhitës në kryeqytet. Dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën për