Tag "berlinit"

Rama në Bruksel: Nesër takim i rëndësishëm në kuadër të procesit të Berlinit

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar nëpërmjet rrjetit social Facebook se ndodhet në Bruksel për një takim të rëndësishëm nesër në kuadër të procesit të Berlinit për bashkëpunim ekonomik për vendet

Rënia e Murit të Berlinit, Nishani: Të lemë sherret dhe ndasitë

Në 25 vjetorin e shebjes së Murit të Berlinit, Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka dhënë një mesazh. Në një postim në rrjetin social facebook, presidenti shkruan: Le të na

Një ”Bild” falas për 42 milionë lexues për 25-vjetorin e Murit të Berlinit

Një numër special kushtuar 9 nëntorit të vitit 1989 është dhurata që gazeta më e shitur gjermane ”Bild” do të bëjë për lexuesit e saj të dielën e ardhshme, me

Merkel: Kur ra Muri i Berlinit po bëja sauna!

Nuk është në fakt përgjigjja që pritet nga një tip si ajo, por Angela Merkel thotë se kur ra Muri i Berlinit, po bënte një sauna. Detaji, që ndodhet tashmë

25 vjetori i rrëzimit të Murit të Berlinit, ja si feston Berlini

Kryeqyteti gjerman përkujton 25-vjetorin e rënies së Murit të Berlinit. Nga veprat e artit deri tek teatri e akvititetet përkujtimore – Berlini ka shumë për të ofruar. Për tri ditë

“Ndërtohet” sërish Muri i Berlinit! (FOTO LAJM)

Për të kujtuar 25-vjetorin e rrënimit të Murit të Berlinit, artisti gjerman Christopher Bauder e ka ndërtuar sërish atë. Por, ndryshe nga hera e parë, këtë herë “tulla” të murit

Samiti i Berlinit, në orën 17:30 Rama në konferencë me gazetarët

Rreth orës 17:30 të ditës së sotme, pritet që kryeministri i Shqipërisë Edi Rama të jetë përballë gazetarëve në një komunikim të gjatë mes tyre. Në rrjetet sociale, Rama është

Nesër konferenca e Berlinit

Perspektiva e përbashkët evropiane do t’i ulë në një tryezë liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Konferenca do të mbahet nesër në Berlin dhe është organizuar nga kancelarja gjermane Angela

Kupa e Gjermanisë, Bayern në finalen e Berlinit

Bayern Munich-Borussia Dortmund do të jetë finalja e Kupës së Gjermanisë. Në Berlin, ashtu siç pritej, shkojnë bavarezët që mundin me lehtësi Kaiserslautern, që është shumë i vogël për Bayernin