Tag "berishes"

PD mbledh nesër grupin parlamentar pas përjashtimit të Berishës nga Kuvendi

Pas vendimit nga Byroja e Kuvendit për përjashtimin 10 ditor të ish-kryeministrit Sali Berisha nga Kuvendi, Partia Demokratike do të mbledhë nesër grupin parlamentar. Kjo mbledhje urgjente do të mbahet

Terrorizmi, Imamët: Na nxiti deklarata e Berishës

Një nga të akuzuarit kryesorë për nxitjen e xhihadit thotë se frymëzimi i tyre politik ka ardhur nga deklarata e ish kryeministrit Berisha, pas nisjes së konfliktit në Siri kur

Luan Rama: Akuzat e Doshit, kauza e dështuar e Berishës

Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama i ka bërë apel Prokurorisë që të zbardhë sa më parë akuzat e Tom Doshit. Gjithashtu ai i bën thirrje

Çështja e Doshit. Kunati i Berishës: Akuzat ndaj meje, lojë e ndyrë politike

Kunati i ish-kryeministrit Sali Berisha, Agim Rama, është emri i përfolur si personi që porositi vrasjen e deputetëve Tom Doshi dhe Mëhill Fufi. Biznesmeni Rama e ka cilësuar përmendjen e

Rama mashtron, “shet” për arritje të vetat investimet e Berishës (Video)

Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetin social në FB një video promovuese me ndryshimet që ka pësuar urgjenca e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në kryeqytet, ku theksohet ndarja

Erla Mëhilli lind një djalë, Keltis Kruja bëhet baba

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish-kryeministrit Sali Berisha, ka lindur një djalë në orët e para të mëngjesit të së premtes. Erla Mëhilli, e nisi karrierrën politike si zëdhënëse e Partisë

Denoncimi për pyjet, PS reagon në mënyrë fëminore

Pas denoncimit të PD-së për tenderat e pyjeve, Partia Socialiste ka reaguar përccart dhe duke mos mohuar asnjë nga akuzat. Në një dalje publike deputeti Besnik Bare, nuk u përgjigj

Era Istrefi e mahnitshme para aparatit të Fadil Berishës

Era Istrefi nuk ka mundur ti shpëtojë “tundimit” për të bërë një set fotografish me fotografin e njohur Fadil Berisha. Këngëtarja e re është paraqitur me stil dhe me poza

Akuzat e Berishës, Kokëdhima: Shqipëria nuk kalon më nga banda e Saliut

Një fushatë shpifjesh i ka cilësuar deputeti Koço Kokëdhima akuzat e ish kryeministrit Sali Berisha ndaj tij. Në një postim në “facebook” ai shkruar se Shqipëria nuk kalon më nga

Top Channel largon nga puna krushkun e Sali Berishës

Moderatori i mirenjohur i lajmeve në “Top Channel” Arben Mevlani, thuhet se është pushuar nga puna dhe arsyet mbeten mister. Ngjarja mendohet të ketë ndodhur disa ditë më parë. Top

Përjashtimi i Berishës, Basha: I patolerueshëm. PD vendos të bojkotojë Parlamentin

Kryetari I PD-së Lulzim Basha ka dënuar sot përjashtimin për 10 ditë nga Kuvnedit të ish kryeministrit Berisha, dhe liderit historik të demokratëve siç e quajti ai. Per Bashën ky

Mbesa e Berishës, tifoze e çmendur e Gjermanisë (FOTO LAJM)

Kombëtarja e Gjermanisë ka shumë tifozë në Shqipëri dhe një prej tyre është edhe mbesa e ish-kryeministrit Sali Berisha, Dasara Malltezi. Ajo ka postuar një foto në profilin e saj

De Biasi në pritje të Berishës

Gianni De Biasi po mundohet ta bind Besartë Berishën që të rikthehet në Kombëtaren shqiptare. Trajneri i ekipit kuqezi ka bërë të ditur se ende është duke e pritur një

Përjashtohet nga Garda ish-truproja i Berishës

Katër ushtarakë me gradën kolonel dhe një nënkolonel u liruan dje nga detyrat e tyre në Gardën e Republikës me firmë të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Ky i fundit

Angela Martini nudo përballë Fadil Berishës

Angela Martini e zhveshur në setin e fundit fotografik të Fadil Berishës. Modelja shqiptare është duke përgatitur kalendarin e ri për vitin 2014. Ka qenë vetë fotografi Fadil Berisha, i

Rasmussen letër Berishës: Mirënjohje për kontributin në Nato

Sekretari i Përgjithshëm i NATO, Andres Fogh Rasmussen i ka dërguar një letër ish-Kryeministrit Sali Berisha. Në letrën e tij Rasmussen i shpreh mirënjohje Berishës pas largimit nga posti i

Braçe: Nderet e fundit të Berishës do t’i kushtojnë shumë vendit

Deputeti Erjon Braçe ka komentuar mosmbajtjen e mbledhjes së radhës së qeverisë “Berisha”. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, Braçe thekson se Berisha ka në tavolinën e tij të

Ahmeti Berishës: Përherë kryeministër për shqiptarët e Maqedonisë

Zyra e shtypit e kryeministrisë gjatë një prononcimi për mediat bëri të ditur se kryeministri Berisha priti sot në një takim kreun e partisë BDI në Maqedoni Ali Ahmetin. Kryeministri

PD-ja Ramës: Kudo do të gjesh njerëz që votojnë Berishën

Partia Demokratike reagoi sot ndaj deklaratave të kryetarit të PS-së Edi Rama për mbështetësit e kryeministrit Berisha. Sipas PD-së, Rama po habitet që shikon votues të PD-së, sepse vetëm në

Dule reagon ndaj akuzave të BerishësDule reacts against the accusations of Berisha

Në lidhje me akuzat që Kryeministri Sali Berisha bëri në adresë të tij nga Gjirokastra, ka reaguar kryetari i PBDNJ-së Vangjel Dule, i cili është shprehur për mediat se priste

KVV letër Berishës e Ramës: Zgjidhni ngërçin në KQZ

Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë publikoi sot një letër të hapur drejtuar Kryeministrit Sali Berisha, njëherësh kryetari i Partisë Demokratike, si dhe kryetarit të Partisë Socialiste Edi Rama. Nëpërmjet kësaj letre