Tag "Berhami"

Behrami: Festoj nëse shënoj ndaj Shqipërisë, nuk luaj për Kosovën

Futbollisti me origjinë kosovare, që luan për kombëtaren e Zvicrës Valon Behrami është shprehur se nëse shënon ndaj Shqipërisë në Europian, do të festojë për golin. “Festimi i një goli

Interi këmbëngul për shqiptarët Behrami-Xhaka

Valon Behrami dhe Granit Xhaka mbetet objektivat kryesorë të skuadrës së Interit për përforcimin e mesfushës. Dy lojtarët e përfaqësueses së Zvicrës janë ndjekur prej kohësh nga drejtuesit zikaltër, që

“Plisat” e Prishtinës: Berhami është tradhtar

Valon Behrami ka qenë shënjestër e fyerjeve dhe vërshëllimave nga ana e tifozëve të Prishtinës, ‘Plisat’, në ndeshjen e së shtunës ndërmjet yjeve të Kosovës dhe kampionit të Superligës kosovare.

Behrami: Nuk kam pasur kontakte me Interin

Mesfushori kosovar i Napolit, Valon Behrami, ka mohuar fjalët e tij që qarkulluan mbrëmë nëpër portalet shqiptare dhe italiane se ishte takuar me drejtuesit e Interit. Me kalimin e ish-trajnerit

Mazzarri do Berhamin për Interin

Ekziston gjithmonë prirja që një trajner që zhvendoset në një skuadër tjetër të kërkojë lojtarë me të cilët ka punuar më parë. Për Valter Mazzarri-n në këtë listë janë dy