Tag "bere"

Ja pse duhet të hani pjepër me shumicë këtë verë

Pjepri me tulin e tij plot nuanca verore është shumë i shijshëm dhe i rekomanduar në këtë stinë. Frutin mund ta shijoni të plotë, ta përzieni me fruta ose perime

Këshilla për bajamet, çfarë duhet dhe nuk duhet bërë

Çfarë nuk duhet bërë: – Mjekimi me antibiotikë nuk duhet bërë më pak se tetë ditë (s’duhet lënë përgjysmë) – Të mos konsumohen pije të nxehta – Të mos konsumohen

Shqiptarët mashtrojnë përmes FB-së 24–vjeçaren për ta bërë prostitutë

Policia greke ka arrestuar 4 shqiptarë të përfshirë në trafik droge dhe prostitucion në Athinë. Njëri prej tyre, një 21­-vjeçar emri i të cilit nuk bëhet me dije, akuzohet se

Theron: Zgjedh role për ta bërë botën më të mirë

Charlize Theron zgjedh role në mënyrë që djali i saj të rritet në një botë më të mirë. Aktorja 40-vjeçare, e cila ka birësuar një djalë në vitin 2012, tregon

Hoqën një Lazarat, tani e kanë bërë gjithë Shqipërinë Lazarat. Nga Skerdilaid Sulozeqi

Ne Tepelene po bejne feste, ne fakt e nisen festen qekur u emerua minister djali i saj, Saimiri i “bravo cunave”. Dhe une jam krenar qe jam nga Tepelena, por

“Rimëkëmbja energjetike”. Tahiri: Mbi 1 mijë të arrestuar në pak muaj

Pavarësisht rezultateve pozitive të arritura nga Policia e Shtetit në operacionin kundër vjedhjes së energjisë elektrike, Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahir thekson se Policia e Shtetit ka ende

“Kam bërë seks me dhinë… 10 herë”

Kjo është historia qe ka ndodhur ne Nigeri, ku përdhunuesi Kamisu është dënuar me 2 javë burg. Burri, i cili u arrestua pasi kishte bërë seks me një dhi, pranoi

Luan Rama: Partizanët shqiptarë kanë bërë historinë

Luan rama, sekretari i pergjithshëm i LSI-se ka marre pjese në aktivitetin përkujtimor të organizuar nga organizata e veteranëve të LANÇ-it në nder të 70-vjetorit të çlirimit të Tiranës. Rama

Hoxhaj në Sllovaki: Në Ballkan ende shumë punë për të bërë

Ministri i Punëve të Jashtme në Kosovë, Enver Hoxhaj, pas vizitës në Beograd ka qëndruar në Sllovaki me ftesë të ministrit të Jashtëm të këtij vendi, Miroslav Lajcak. Hoxhaj ka marrë

Prezantuesi i radios që dëshiron të bëhet grua

Një prezantues radioje popullore ka deklaruar se ai po merr disa trajtime për t’u shndërruar në një grua. Simon Hirst, 39 vjeç, tronditi dëgjuesit e radios kur papritur ai u

Udhëtime që duhen bërë para se të jeni 25 vjeç

Të rinj, të lirë, dhe pa detyrime! Jeta është një festë e madhe, veçanërisht në qoftë se ju keni mundësinë të planifikoni udhëtime të veçanta. Çfarë ndodh nëse keni punuar

Në Irak mund të jenë bërë krime lufte

Shefja për të drejta të njeriut e Kombeve të Bashkuara, Navi Pillay, ka thënë se luftëtarët e Shtetit Islamik të Irakut dhe Levantit kanë kryer me sguri krime lufte në

Blushi dhe dëshira e tij për t’u bërë prift

Nga Gjergj Meta Mbi librin e Ben Blushit “Hena e Shqiperise” Libër që duket i shkruar në më pak se një muaj, ose më mirë i mbledhur copa copa me

Mashtronte të miturat duke u bërë tatuazhe,më pas abuzonte seksualisht

Gjykata e Pogradecit ka dënuar sot me 8 vite burg 41-vjecarin Andon Sallo nga fshati Petrushë i cli akuzohej për ‘kryerje të mardhënieve seksuale ose homoseksuale me dhunë me të

Progres/Raporti, Basha: Kemi bërë përparime në luftën kundër krimit

Kreu i demokratëve Lulzim Basha deklaroi se vizita e parë e raportuesit për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Nikola Vuljaniç, përkon me progres-raportin e BE-së, të cilin opozita shqiptare e ka