Tag "berati"

Shokët e shanin fshatar. Ja fjalët e fundit të 17 vjeçarit nga Berati që vrau veten!

Ditën e djeshme një ngjarje e rëndë e ndodhur në shkollën profesionale të Beratit “Stiliano Bandilli” tronditi opinionin publik. Një 17-vjeçar i dha fund jetës duke pirë fostoksinë, ndërsa policia

Repubblica: Berati, vendi ku të krishterët e myslimanët janë në paqe

Prestigjiozja Repubblica ka publikuar shkrimin me titull:”Berati, vendi ku myslimanët dhe të krishterët bashkëjetojnë në paqe”. Gazeta italiane shkruan se në një moment kur prifti ortodoks celebron një martesë në

Gafa e Ramës, ironizon Arben Skenderi: Të ndryshohet fjalori enciklopedik për Beratin

Kryetari i departamentit të Kulturës, Rinisë dhe Sporteve në Partinë Demokratike, Arben Skenderi ka ironiaur gafën e kryeministrit Edi Rama ku e cilësuar Beratin si qytetin e 1001 dritareve dhe

Berati, mes 10 vendeve me energji pozitive shpirtërore

Ka disa vende në botë, ku përjeton një lidhje ndryshe me hyjnoren, ku përfshihesh nga një energji e rrallë, së cilës nuk arrin t’i japësh dot shpjegim, e ku përqëndrimi

10 vendet më spirituale në botë. Mes tyre dhe Berati!

Ka disa vende në botë, në të cilat ndjehet lidhja me hyjnoren dhe që kanë një fushë energjike të fortë, ku njerëzit e ndjeshëm shohin ëndrra të çuditshme gjatë natës.

“Boston Globe”: Berati, destinacioni turistik për vitin 2016

“Boston Globe” në një shkrim të tijin për destinacionet turistike që mund të vizitohen në vitin 2016, ka përmendur Shqipërinë dhe qytetin e Beratit. Christopher Muther, autori i shkrimit e

Nis të shembet Kalaja e Beratit që i mbijetoi shekujve

Megjithëse i ka mbijetuar shekujeve dhe sulmeve të ndryshme, Kalaja e Beratit ka nisur të shembet kjo edhe për shkak të mungesës së vëmendjes nga institucionet përgjegjëse. Forumi për Mbrojtjen

Berati në terr të plotë. Denoncojnë banorët

Qyteti i Beratit prej disa orësh është në errësirë të plotë për shkak të ndërprerjes së energjisë elektrike. Nuk dihen shakqet e ndërprerjes së energjisë elektrike. Fotoja është postuar nga

Përmbytet sërish Berati dhe Pogradeci. Situata alarmante

Si pasojë e reshjeve të ditës së sotme, rrugët kryesore të Beratit janë përmbytur sërish. Situata më problematike është paraqitur sërish në aksin rrugor nga “Agjencia” në drejtim të stadiumit

Mbytet Berati, qyteti i ishullit

Ky është bulevardi i ri i qytetit të Beratit ku duket qarte qe “Rilindja” ka berë punime shumë “cilësore”, sa pike ujë nuk mban me. Kanë mjaftuar reshjet e ditës

Berati pa rezultat zyrtar, KQZ: Katër kutitë e kontestuara të numërohen

Megjithëse tashmë është shpallur fituesi për Bashkinë e qytetit të Beratit, ende nuk ka një rezultat zyrtar. Kandidati i ASHE­së, Petrit Sinaj fitoi ndaj rivalit të tij të APPD­së Kasem

Basha nga Berati: Njerëzit duan punë, Rama mbolli varfërinë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar nga Berati se asgjë dhe askush nuk mund t’a ndalë vrullin e fitores së 21 qershorit pasi ajo është fitorja e çdo

Berati në errësirë, hajdutët vjedhin kabllot në lagjet e qytetit

Mesa duket nuk i ka zgjatur shumë investimi i pedonales së re të qytetit të Beratit pasi hajdutët kanë vjedhur kabllot e energjisë që ndriçojnë lagjet e qytetit. Vjedhja e

Berati i UNESCO-s zhytet në plehra, në fundjavë dyndje vizitorësh dhe pirg mbeturinash

Ndërsa turizmi konsiderohet si një nga mundësitë për zhvillimin e qytetit në Berat, pak mendohet për imazhin që përcjell në sytë e vizitorëve pastërtia në rrugët e qytetit. Fundjava shton

Basha nga Berati: Kjo është mazhoranca e mashtrimit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nga qyteti i Beratit, ku ka marrë pjesë në aktivitetin e zhvilluar për 23-vjetorin e krijimit të degës lokale, ka vijuar akuzat e tij

Meta: Berati prioritet i LSI-së

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, gjatë një takimi me strukturat e kësaj partie në qytetin e Beratit është shprehur se për forcën që ai drejton, Berati përbën

Braçe: Unë nuk hoqa dorë nga Berati

Deputeti socialist, Erion Braçe, komentoi vendimin e kryesisë së PS-së për të mos kandiduar në qarkun e Beratit dhe përfshirjen e tij në listën e Fierit, i dyti në renditje.