Tag "berat"

Polici gjakos qytetarin në qendrën e votimit në Berat

Një incident ka ndodhur në një Qender Votimi në Berat, ku dy persona Gazmend Elezi dhe Edmond Hoxha, janë zënë me njëri tjetrin. Sherri ka ndodhur për arsye banale, ndërkohë

Basha sulmon Ramën nga Berati: Shqiptarët do ta hedhin ‘Rilindjen’ në Osum!

Kreu i opozitës, Lulzim Basha u shpreh i bindur pasditen e sotme nga Berati se Rama do të largohet nga kreu i qeverisë pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Ai deklaroi

Meta sulmon ashpër Edi Ramën: Kur njeriu pi doping kujton se është i fortë

Ish-kryetari i LSI-së Ilir Meta ka sulmuar Kryeministrin dhe kryetarin e PS Edi Rama nga qyteti i Beratit gjatë fushatës elektorale. Që në nisje të fjalës së tij, Meta u

Basha në Berat u kthen përgjigje kritikëve për listat: Ishte koha, nuk i heq asnjë presje

Kreu i PD-së, Lulzim Basha nga hapja e fushatës në Berat dhe prezantimin e kandidatëve atje, teksa kërkoi votën për lëvizjen më të madhe popullore, për bashkimin e paprecedentë të

Kapen 2 ton drogë në Berat, arrestohet 1 person 3 të tjerë në kërkim

Detaje të reja janë bërë me dije nga operacioni anti-drogë i policisë i zhvilluar në Berat e Skrapar. Burime zyrtare nga policia njoftojnë se gjithsej janë sekuestruar 1.888 kg kanabis.

Arrestohet 33-vjeçari nga Berati, ngacmonte seksualisht fqinjën 19 vjet më të madhe

Një 33-vjeçar në Berat ka ngacmuar seksualisht një grua 19 vjet më të madhe në moshë se ai. Ngjarja ka ndodhur pasditen e djeshme në lagjen “Çlirim”, kur S.T., 33

Banorët e Beratit protestë për TAP-in: Të rregullohet rruga e dëmtuar

Banorët e fshatit Bregas të Njësisë Administrative Velabisht në bashkinë e Beratit kanë në protestë për rrugën, e cila është dëmtuar nga punimet e TAP. Janë 70 familje në këtë

Tmerr në Berat, vdes në spital fëmija 3 vjeç

Një mjeke e spitalit të Beratit do të ndiqet penalisht nga policia në akuzën e mjekimit të pakujdesshëm. Një vogëlushe 3-vjeçare ka humbur jetën, dhe e ëma, A. D, 41

Tmerr në Berat! 13-vjeçari përdhunon një 6 –vjeçare

Një 13-vjeçar në Berat po hetohet pas akuzës së rëndë se ka kryer marrëdhënie seksuale me një vajzë 6-vjeçare. Ka qenë nëna e vajzës, ajo që ka denoncuar rastin në

Basha: Ed mashtrusi u dha miqve 192 milionë Euro, 2 vite subvencione për fermerët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijoi turin e dëgjimit dhe bashkëbisedimin me demokratët e Beratit. Lideri i opozitës Lulzim Basha theksoi se Edi Rama pas 3 vitesh nuk mbajti

Unioni i të Përndjekurve Politik dhe PMD e Re takim në Berat: Demokracia e rrezikuar nga komunistizimi

Unioni Mbarkombetar i te Burgosurve dhe te Perndjekurve Politike te Shqiperise zhvilloi nje takim pune me strukturat drejtuese te perndjekurve politike te qarkut Berat. Ne takim u theksua se politika

Berat, aksidentohen dy automjete, të lënduarit dërgohen në spital

Dy automjete janë aksidentuar ditën e sotme në Berat, në lagjen “Uznovë”. Automjetet e aksidentuara janë me targë TR 3454 B që drejtohej nga K.S 29 vjeç ndërsa automjeti tjetër

Shpërdori detyrën, në pranga doganieri i Beratit

Kapet dhe ndalohet punonjësi i degës Doganore Berat. Në pranga ka rënë shtetasi Arben Ulaj, 56 vjeç, banues në Tiranë, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Berat me vendimit penal 25

Berat, aksidentohet për vdekje i moshuari, arrestohet drejtuesi

Policia e Beratit ka arrestuar shtetasin 38-vjeçar Astit Bendaj, banues në fshatin Sinjë, pasi ka aksidentuar me mainë një të moshuar, i cili ka ndërruar jetë në spital. Ngjarja ka

Aksident në Berat, 15 të plagosur një e vdekur

15 persona janë plagosur dhe një grua 54 vjeçare ka humbur jetën sot gjatë një aksidenti në Berat. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Pashalli, pranë Gurores. Sipas informacioneve paraprake, mësohet

Iku nga shtëpia pa lënë gjurmë, gjendet në Berat 17 vjeçarja nën shoqërinë e një djali

Është gjetur në Berat 17-vjeçarja me iniciale M.R nga Marinza e Fierit, që familja e saj e denoncoi në polici se ajo ishte larguar nga shtëpia pa lënë gjurmë. Gjetja

Sesil Frojdi, shukrinjtë dhe voyeuristët. EDITORIAL

Vështirë të gjendet në historinë e letërsisë botërore një shkrimtar që të ketë patur fantazinë e përafërt me atë që ofron Shqipëria. Episodi më i fundit ishte gjykatësi i Beratit

Berat, braktisi fëmijën, shpallet në kërkim 25 vjeçarja

Ditën e sotme policia e Beratit shpalli në kërkim një 25-vjeçare, pasi ajo ka braktisur fëmijën e saj 3 vjeçar. 25 vjeçarja me iniciale S.Z, është shpallur në kërkim, pas

Policia asgjëson 1650 rrënjë kanabis në Shkodër dhe Berat

Vijon aksioni i policisë për asgjësimin e lëndëve narkotike në mbarë vendin. Rreth 660 rrënjë kanabis në fshatin Zhitom të Beratit janë asgjësuar ndërsa është shpallur në kërkim poseduesi. Burime

Zbulohen 10.600 rrënjë kanabis, procedim penal kryeplakut të fshatit

Policia e Beratit ka asgjësuar një parcelë të mbjellë me bimë narkotike në një tokë të pyllëzuar në fshatin Plashnik. Në këtë parcel ishin mbjell 10.600 rrënjë bimë narkotike të

U nda nga gruaja, vetëvritet radiologu në Berat

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në qytetin e Beratit, ku një person i ka dhënë fund jetës. Pas divorcit nga bashkëshortja Makilian Laçka, 35 vjeç, babai i një

Zhvillonte biznes seksi, arrestohet S. Ago nga qyteti i Beratit

Kishin kohë që zhvillonin prostitucion duke shfrytëzuar vajza të moshave të ndryshme, policia kishte rënë në gjurmë të tutorëve. Operacioni i koduar “Hani” ka arritur të vërë në pranga shtetasin,

Një krijesë e çuditshme shfaqet në Berat, tmerrohen banorët (Foto)

Një krijesë e çuditshme ka tmerruar banorët e fshatit Donofrosë në Berat. Kanë qënë vetë banorët të cilët e kanë denoncuar këtë fakt duke treguar tmerrin e tyre. Ata nuk

E çuditshme! Bashkia e Beratit gjobit qytetarin se mban lopë në shtëpi

Çuditë në Bashkinë Berat duket se nuk kanë të sosur. Shaban Dulla, një banor i qytetit të Beratit, pjesëtar i komunitetit rom, është gjobitur 200 mijë lekë (të vjetra) nga

Ndodh në Berat, Bashkia gjobit qytetarin pse mban lopë në shtëpi

Një ngjarje e padëgjuar më parë mund të cilësohet ajo që ka ndodhur në Berat. Bashkia e këtij qyteti ka gjobitur me 200 mijë lekë një qytetar për shkak të

Burg për një çadër, rasti i çuditshëm i Prokurorisë së Beratit

Dritan Telegrafi, 46 vjeç, është i akuzuar për vjedhjen e një çadre në Berat. Për një muaj, prokuroria dhe gjykata e këtij rrethi kanë qenë në një betejë gjyqësore të

Pas takimit të Blushit në Berat, ironizon Klosi: Të pranishmit, asnjë lidhje me PS

Ministri i Mirëqenies Sociale, Blendi Klosi ka reaguar në lidhje me takimin që deputeti Ben Blushi mbajti dje në këtë qytet. Me anë të një mesazhi në rrjetin social “Facebook”,

Berat, sekuestrohen drogë e armë, arrestohet 52 vjeçari

Një 52 vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Beratit, pasi në banesën e tij janë gjetur drogë, armë dhe municione. I ndaluari është Mynyr Nuhu, 52 vjeç, banues

Berat, s’ka vend të lirë, ish reparti ushatarak kthehet në varrezë

Në Shqipëri ke hall edhe të vdesësh, pasi nuk mund të gjesh vend për tu varrosur. Kjo ndodh vetëm në Shqipëri. Në Berat një prej varrezave publike, ajo e Burdulliasit

Berat, përplaset për vdekje këmbësori

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në Berat. Për pasojë ka humbur jetën këmbësori Sh.M. nga Fieri, i cili po kalonte rrugën. Ai po kalonte rrugën, kur drejtuesi i