Tag "Beqaj"

Paloka zbulon arsyen pse Rama bëri kurban Ilir Beqajn dhe Saimir Tahirin

Seancës së sotme plenare nuk i kanë munguar akuzat nga ana e opozitës. Ka qenë Edi Plaoka, nënkryetari i Kuvendit, ai që ka lëshuar akuza ndaj kreyemnistrit Rama dhe qeverisjes

Dalin pamjet filmike. Ja si ndodhi sherri mes Dogjanit dhe Beqajt (video)

Një përplasje e ashpër ka ndodhur në Kuvend ndërmjet deputetit Asllan Dogjani dhe ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqaj. Përplasja ka ardhur pas fjalës që mbajti ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj,

Koncensioni i Beqajt nxjerr mbi 400 mjekë në rrugë. Nis fshesa e madhe në spitale

Privatizimi i laboratorëve pritet të shkaktojë furtunë shkarkimesh të mjekëve dhe teknikëve laborantë, që ushtrojnë profesionin pranë këtyre spitaleve. Në 18 laboratorët që fillimisht pritet të jepen me koncesion, 5

Flet 29-vjeçari që qëlloi Beqajn me vezë: Nuk do i ndahemi deri sa të ikë!

Organizatori tubimit për largimin e ministrit Beqaj, Rigert Kapllani tregon arsyet e veprimit të sotëm dhe thekson se do të vijojnë aksionet deri në dorëheqjen e ministrit Beqaj. 10 të

Rilindja e Ramës dhe e Sajes manipulon konkursin në Akademinë e Policisë

Një konkurrente, që ka marrë pjesë në konkursin e Akademisë së Policisë, denoncon në emisionin “Stop” në Klan, manipulimet që janë bërë në këtë konkurs. Ajo thotë, se fitues u

Pas LRI-së edhe FRESH-istët shkojnë në kamping. Por duken të trashur nga mërzia (foto)

Pasi e zgjidhën konfliktin me aleatët/rivalët e LRI lidhur me datat se kur do ta bënin kampingun në Jalë, të rinjtë e Forumit Rinor Euro Socialist Shqiptar kanë marrë tashmë

PD: Pazaret e Beqës kanë lënë pacientët me leuçemi në mëshirë të fatit

Partia Demokratike ka akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Shëndetësisë, Ilir Beqaj se po bëjnë para me gjakun e shqiptarëve. Në një deklaratë për media, Vokshi tha se pazaret

Ilir Beqaj del me gisht në gojë, humb gjyqin ndaj Bashës. Akuza drejtësisë

Pak muaj më parë ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj akuzoi për shpifje kryetarin e PD-së, Lulzim Basha. Por duket se ai ka dalë me gisht në gojë nga ky gjyq,

Skandali! Ministri Beqaj pyet pacienten e vdekur për spitalet. Ja denoncimi

Nuk kanë të mbaruar historitë absurde të ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqaj sa i takon spitaleve dhe shërbimeve në vend. Ka qënë ministri Beqaj ai që i ka shkruar një

Krizë brenda koalicionit, Manjani kundër Veliajt; Tavo kritika Beqajt

Koalicioni qeverisës duket se është në krizë. Nuk kanë të ndaluar thumbimet dhe deklaratat kundër përfaqësuesve të PS-së dhe LSI-së. Kështu ministri Manjani cili doli kundër kryetarit të Bashkisë së

PD: Kompania e Beqajt merr tendera edhe te Bushati, 320 milionë lekë me një dorë‏

Partia Demokratike ka akuzuar ministrin e Shëndetësisë, Ilir Beqaj se kompania e tij ka marrë 320 mln lekë për një shërbim për Ministrinë e Jashtme. Sekretarja për marrëdhëniet me Publikun

“Rama e Beqaj po zëvendësojnë profesionistët me militantët nëpër spitale”

Partia Demokratike ka denoncuar fushatën, që kanë ndërmarrë Rama e Beqaj nëpër spitalet e vendit duke duke shkarkuar nga puna profesionistët dhe duke emëruar militantë të partisë në pushtet. Sipas

Zbardhet pasuria e Nishanit, Gjiknurit dhe Beqajt. Ja çfarë kanë shtuar

Në deklaratën zyrtare të pasurisë për vitin 2015, kreu i shtetit ka deklaruar se të ardhurat e tij vjetore kanë qenë nga paga si President i Republikës 2015 në vlerën

Beqaj i lë kopilin në derë LSI për tenderat/ SHËNIM

Pa dyshim, Ilir Beqaj mban rekord si ministri më i përfolur për korrupsion pasi tenderat e tij kapin shifrat të frikshe prej qindra miliona eurosh. Opozita dhe shpesh herë shoqëria

Zbulohet si Shullazi arriti të bëhej pronari i Vollgës. Ja falsifikimi i kushëririt të Ilir Beqajt

Dokumenti i hartuar në 9 dhjetor 2014, ku shoqëria “Saudi Brothers Commercial Company”, e përfaqësuar nga shtetasi shqiptar Ylvi Beqja, i dhuron Emiljano Shullazit ndërtesën e ish-hotel “Vollgës” në Durrës,

Ilir Beqaj jep dorëheqen se po na sos durimin!!! /Marjon Gorica

Mos i ndodhtë askujt fatkeqësia që të shkoj në spitalet tona! Do të doja ta filloja kështu këtë pjesë të indinjimit tim personal për një nga institucionet bazë dhe më

PD: Rama-Beqaj-Nushi po ndajnë milionat e ilaçeve, qytetarët po i blejnë vetë

Partia Demokratike ka akuzuar kren e qeverisë Edi Rama se po ndan miliona me miken e tij Vilma Nushin dhe ministrin Ilir Beqaj për ilaçet, ndërkohë që qytetarët po i

Denoncimi/ 45 punonjës të spitalit të Durrësit flaken në rrugë, Beqaj e mbush me militantë

Ministri i Shëndetësisë vijon kasaphanën e tij me personelin e spitaleve në vend. Sot, në spitalin e Durrësit janë paralajmëruar për shkurtim nga vendi i punës mbi 45 punonjës, të

Rinis gjyqi i Beqajt kundër Bashës, akuza për shpifje

Ka rinisur sot procesi gjyqësor mes ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqaj dhe kryetarit të PD, Lulzim Basha. Në fillim të seancës, gjykata ka pranuar shqyrtimin e materialeve të paraqitura nga

Skandaloze! Drejtori i Beqajt shkarkon njerëzit nga puna: Kujt t’i bjeri letra me vrimë

Pasiguria në punë, për shkak të mungesës së kontratës, është një problem i madh në Shqipëri. Por, rasti i shkarkimit nga puna i 10 punonjësve të Spitalit Rajonal në Gjirokastër

Vdekja e Kristi Mazes, nis peticioni online për shkarkimin e Beqajt

Pas vdekjes së 10 vjeçarit Kristi Maze, ka nisur edhe petiocioni online për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqaj. Kristi vdiq sot në mengjes në Bergamo, pasi nuk përballoi

Akuzat për shpifje, Beqaj refuzon të pajtohet me Bashën

Është shtyrë për më 29 mars seanca e radhës e procesit gjyqësor mes ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj dhe kryetarit të PD, Lulzim Basha. Në këtë proces, Beqaj akuzon kreun

Gazetarja e Zërit të Amerikës ia menderos LIVE Ilir Beqajt: “Gjithë të mirat, mbaroi koha”

  Dihet se përpikmëria është një veçori që i dallon perendimorët, ndresh nga ne. Gazetarja e “Zërit të Amerikës” u tregua shumë e përpiktë me kohën, duke ia prerë në

Beqaj bëhet pishman. Padit sërish Bashën për shpifje

Ka ndryshur mendim ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj sa i takon padisë ndaj kryedemokratit Lulzim Basha. Beqaj ka depozituar sërish padinë për fyrje ndaj kreut të opozitës Lulzim Basha. Padia

Mbyllet padia e Beqajt ndaj Bashës, ministri sulmon gjykatën

Gjykata e Tiranës njoftoi pushimi e padisë së ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqaj ndaj kreut të PD-së. Pas kësaj deklarate, Beqaj ka deklaruar se jo vetëm nuk tërhiqet, por do

Rama shpjegon në facebook shëndetësinë falas, pasi Beqaj goditet me vezë

I ndërgjegjshëm se premtimi për shëndetësi falas, nuk është mbajtur, Rama e vë theksin tek shërbimet që do të jenë me çmim më të ulët nga data 1 shkurt. Pavarësisht

Policia: Ilir Beqaj nuk u qëllua me vezë, ai ishte brenda në zyrë

Policia e Tiranës ka dhënë versionin e saj zyrtar për ngjarjen e sotme ku aktivistët e AK-së qëlluan me vezë dhe domate makinën e ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqaj. Sipas

Aktivistët e AK godasin ministrin Beqaj me vezë dhe domate (Video)

Disa protestues të Aleancës KuqeZi kanë qëlluar me vezë dhe domate ministrin e Shëndetësisë Ilir Beqaj. Pjesë e këtij sulmi ishte edhe stafi i ministrit Beqaj. Gjatë sulmit, protestuesit e

Nikolla dhe Beqaj garojnë se kush është më i korruptuari. Ja shifrat

Zyra antikorrupsion pranë qeverisë, e drejtuar nga kryeministri Edi Rama dhe ministri Bledi Çuçi, ka publikuar raportin më të fundit sa i takon numrit të denoncimeve të rasteve të ryshfetit

Infermierët dhe sanitarët në Shkoder në protestë: Beqaj mbushi spitalin me militantë

Dhjetëra infermierë e sanitarë të spitalit të Shkodrës kanë protestuar sot pas paralajmërimit nga Ministria e Shëndetësisë për të shkurtuar 82 punonjës nga ky spital. Por ky vendim ka shkaktuar