Tag "beogradit"

Sepp Blatter fajëson UEFA-n për ngjarjet e Beogradit

Presidenti i FIFA-s Sepp Blatter edhe pse jo në mënyrë të drejtpërdrejt ia atribuon përgjegjësinë UEFA-s për gjithçka ndodhi mbrëmjen e 14 tetorit në Beograd, pasi sipas kreut të qeverisë

Platini: Ndëshkime për skandalin e Beogradit

Presidenti i Uefa-s, Mishel Platini foli sërish për hetimin e ndeshjes mes Serbisë dhe Shqipërisë. Francezi ka pranuar se do të ketë masa ndëshkuese, por duke mbrojtur institucionin që ai

Deputetët e PS kundër deklaratave të Beogradit, pro vizitës së Ramës

Deputetët e PS-së, pavarësisht incidentit të rëndë gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri, mbështesin vizitën e kryeministrit Rama në Beograd. . Ledi Shamku shprehet: “Po t’i sugjeroja një mendim timin: Patjetër që duhet

Gazetarë e biznesmenë shqiptarë bllokohen në aeroportin e Beogradit

Sot në mbrëmje pritet të luhet në Beograd ndeshja mes kombëtares shqiptare dhe asaj serbe, por situata duket mjaft e tensionuar në aeroportin e Beogradit. Mësohet se një grup gazetarësh