Tag "Benzema"

Fotoja me vajzën mund t’i sjelli shumë telashe Benzemasë

Futbollistit francez Karim Benzema po i vjen rrotull e gjithë Evropa. Sidomos klubet e Premier League thuhet të jenë shumë të interesuar për shërbimet e sulmuesit të Realit të Madridit.

Lajm i mirë për kombëtaren, Benzema nuk do të jetë në EURO 2016

Karim Benzema nuk do të jetë pjesë e kombëtares së Francës në kampionatin Europian. Ka qenë vetë sulmuesi i cili e ka bërë publik lajmin përmes rrjeteve sociale pas takimit

Rikthimi në kombëtare, Benzema i kundërpërgjigjet kryeministrit francez

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema i është përgjigjur me një “Tweet” deklaratës së fundit të bërë nga kryeministri francez, Manuel Valls, lidhur me rikthimin e tij në kombëtaren e

Arrestohet Benzema me akuzen e shantazhit

Një ngarje e pakëndësme ka ndodhur për futbollistin e Real Madrin dhe kombëtares Franceze Karim Benzema, dyshohet se ai ka lidhje në një tentative shantazhi që i është bërë një

Rihanna kapet mat me yllin e Realit Karim Benzema

Rihanna ka filluar të shoqërohet me yllin e Real Madridit, Karim Benzema. Ata janë parë mëngjesin e së martës, duke lënë njërin prej restoranteve të New Yorkut. Pavarësisht se dihej

Benzema i nderuar nga fjalët e Ronaldos

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema është shprehur shumë i lumtur me fjalët që i ka thënë Ronaldo për të, pas përfundimit të ndeshjes kundër Athletic Bilbaos. Ronaldo ka thënë

Benzema zëvendësues i Suarez?

Liverpooli po planifikon të bëjë ofertë për sulmuesin e Real Madridit, Karim Benzema. Redsat do të mbesin pa sulmuesin kryesor, Luis Suarez, i cili vetëm sa nuk ka nënshkruar për

Benzema, lojtari më i mirë i Botërorit

Karim Benzema sipas Castrol Index është lojtari më i mirë i Botërori. Ai është para disa futbollistëve që kanë edhe dy ndeshje për të treguar veten nëse janë më të

Lajm i mirë për Realin: Benzema luan në finale

Një lajm i mirë ka ardhur sot për trajnerin italian të Real Madridit, Carlo Ancelotti. Ky i fundit do ta ketë në dispozicion sulmuesin francez, Karim Benzema, në finale të

Benzema gati për El Clasico

Sulmuesi francez Karim Benzema i cili u dëmtua ndaj Malagas në kampionat, iu bashkua grupit në stërvitje, pasi nuk ka shqetësime fizike. 25-vjeçari mungoi në seancat e para të javës

Benzema pranë rinovimit

Tifozët ndoshta nuk janë shumë të kënaqur me praninë e tij në sulmin e Realit, pasojë e rasteve të shumta që shpërdoron por e ardhmja e Karim Benzemas duket se

Ribery e Benzema lirohen nga akuzat për prostitucion

Në gjyqin e mbajtur në Paris dy lojtarët Franck Ribery dhe Karim Benzema janë shpallur të pafajshëm nga gjykata për shfrytëzim prostitucioni me minorene lidhur me çështjen Zahia Dehar. Ribery

Benzema e Ribery vazhdojnë të enden në gjyq

Të vërtetën për Frank Ribery dhe Karim Benzema, të akuzuar se kanë kryer marrëdhënie seksuale me një prostitutë minorene, do ta mësojnë të enjten e ardhshme verdiktin e Gjykatës në

Reali drejt gjysmëfinaleve, shënon Benzema

Real Madrid hodhi një hap thuajse bindës përpara, drejt gjysmëfinaleve të Kupës së Mbretit, pasi arriti të mposhtte 1-0 Espanyol-in në transfertë, në takimin e parë të përballjes për çerekfinalet.

Ribery dhe Benzema para gjykatës të hënën

Pak ditë pasi humbi “Topin e artë”, Frank Ribery rrezikon të humbasë, jo vetëm Botërorin, por edhe lirinë e tij. Fantazisti francez dhe shoku i ekipit kombëtar Karim Benzema, pritet

Reali kërkon 17 milionë për Benzema

Real Madrid raportohet se është duke kërkuar 17 milionë funte për ta shitur Karim Benzeman në janar. “People” shkruan se Manchester United, Chelsea dhe Arsenali, janë alarmuar nga nxjerrja në

Real Madrid, Benzema nuk do të largohet

Minuta e 72-të e ndeshjes me Getafen, Karim Benzema ka përpara vetes një portë prej shtatë metrash, dhe një top që duhet ta dërgojë në fundin e saj, por francezi

Benzema: Dua “Topin e Artë”

Karim Benzema ka folur për objektivat e tij këtë sezon. Sulmuesi francez pranon se në një të ardhme synon të bëhet lojtari më i mirë në botë. “Topi i Artë

Ribery dhe Benzema do të shkojnë në gjyq

Dy yje të kombëtares së Francës në futboll, Franck Ribery dhe Karim Benzema, do të paraqiten në gjykatë me akuzën se kanë paguar për kryerjen e marrëdhënieve seksuale me prostituta

Benzema: Do të vazhdoj te Reali

Real Madridi ka zbuluar se Karim Benzema i është nënshtruar me sukses një ndërhyrje kirurgjike për të rregulluar një problem të vazhdueshëm në gjurin e djathtë. Benzema luajti për 70

Mojes pëlqen Benzemanë para Runit

Uejn Runi do të largohet gjatë verës nga Mançester Junajtid për të siguruar të ardhura për blerjen e një sulmuesi që i pëlqen shumë David Mojes, francezin e Real Madridit,

Benzema, sportisti francez më i paguarBenzema, sportisti francez më i paguar

Karim Benzema, futbollisti i Realit të Madridit, është sportisti francez më i paguar i vitit të kaluar, i ndjekur nga basketbollisti Toni Parker dhe futbollisti Frank Riberi. Sipas ‘L’Equipe’, sulmuesi