Tag "Benitez"

Benitez hedh sytë nga Pazzini

Napoli në kërkim të një sulmuesi. Edhe pse Gonzalo Higuain po zhvillon një sezon të mirë, të kaltërit kërkojnë një sulmues me eksperiencë dhe që “nuhat” golin. Emri më i

Benitez del pozitiv me kokainë

Dani Benitez shokon Granadan. Mesfushori spanjoll rezultoi pozitiv me doping dhe konkretisht me kokainë dhe tani rrezikon gjobë të majme dhe 2 vjet skualifikim. Lojtari është huazuar nga Udinese dhe

Benitez: Napoli luajti keq, të fitojmë me Dortmundin

Rafael Benitez e pranon, Napoli zhvilloi një ndeshje të shëmtuar kundër Parmas, duke pësuar humbjen e dytë rresht në kampionat, e cila rrezikon edhe vendin e tretë në klasifikimin e

Benitez: Të mendojmë vetëm për fitoren

Rotacioni i detyruar për shkak të impenjimeve të shumta, gjendja e Higuain por dhe një apel për tifozët. Janë këto temat e para me të cilat përballet trajneri i Napolit,

Benitez: Fitore e madhe me Milanin

I ftuar në një emision televiziv, trajneri i Napolit u shpreh shumë i lumtur për fitoren historike ndaj Milanit, një sukses në San Siro që të kaltërve u mungonte prej

Napoli zyrtarizon Benitezin

Rafael Benitez është zyrtarisht trajneri i ri i Napolit. Ashtu siç kishte premtuar, presidenti i skuadrës italiane, Aurelio De Laurentis, ka bërë publik lajmin nëpërmjet rrjetit social Twitter. “Rafa Benitez