Tag "beni"

Rama fiksohet keq pas timonit: Kë do bëni kryeministër Lulin, Petritin, Shpëtimin apo Benin?

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka folur në komunikimin javor në “Facebook”. Kryeministri Rama ka theksuar se nuk ka asnjë plan për bashkëqeverisje të paravendosur me PD apo komplot kundër

Ja çfarë duhet të bëjnë femrat pas dushit…

Sa herë që bëjmë dush, shumica prej nesh ka maninë të thahet shpejt e shpejt me peshqir dhe të nxitojë të vishet. E vërteta është se ky zakon është jo

Si ta bëni lëkurën më të butë

E dini që orizi është shumë i mirë për lëkurën? Ai është i pasur me acid linoleik dhe squalene, elementë që mbrojnë lëkuren nga djegiet dhe bëjnë rigjenerimin e saj.

Gjërat që duhet t’i bëni menjëherë pas fejesës

Këto janë disa gjëra të cilat ju duhet t’i bëni menjëherë pasi të fejoheni: 1. Festoni me rrethin tuaj të shoqërisë 2. Organizoni një pushim me të fejuarin që të

Ja 11 gjërat që çiftet e martuara duhet të bëjnë në 2016-n

Martesa nuk është shaka, lojë, apo qejf… Prandaj është e domosdoshme që me partnerin tuaj të gjeni gjithnjë gjëra të reja për të bërë. 1 – Caktoni një datë dhe

Ja çfarë nuk duhet të bëni pasi hani bukë

Ka disa gjëra që ne i bëjmë rregullisht pas një vakti, shumë prej tyre na dëmtojnë rëndë shëndetin. Lista më poshtë përmbledh disa gjëra që ne nuk duhet t’i bëjmë

Ja çfarë duhet të bëni pak minuta pas seksit

Padyshim se momentet gjatë seksit janë magjepsëse, po pas seksit? Momentet që përjetoni pas seksit janë shumë të rëndësishme. Për ta vazhduar magjinë, lexojini këshillat Jepni komplimente Edhe nëse nuk

10 gjërat që duhet të bëni për të parandaluar gripin

Ulja e temperaturave dhe reshjet e shiut priten të shoqërohen edhe me rastet e virozave apo ato të gripit. Mbrojeni veten me këto këshilla nga ekspertët, dhe bëni që këtë

Shtatë gjëra që nuk mund t’i bëni dot

Prej teshtitjes me sy hapur e deri tek prekja e hundës me gjuhë, ne kemi numëruar shtatë gjërat që shumica e njerëzve nuk mund t’i bëjnë. Truke me gjuhë A

Seks me ish të dashurin, a duhet ta bëni apo jo

Seksi me ish të dashurin nuk është gjithmonë ide e mirë, mirëpo as edhe gjithmonë e keqe! Shumica e çifteve pas ndarjes vazhdojnë të bëjnë seks, derisa të dy janë

Ja çfarë duhet të bëni në mëngjes

​Mëngjesi është pjesa ku secili nga ne nis rrugëtimin e ditës, dikush në shkollë, dikush në punë ose në shtëpi, është e rëndësishme që të nisësh siç duhet një mëngjes.

Shmangni çrregullimet mendore, bëni punë shtëpie

Gatimi, hekurosja, pastrimi, larja dhe punët e tjera të shtëpisë mund të reduktojnë dukshëm rrezikun nga crregullimet mendore dhe sëmundja e Alzheimerit. Gjatë viteve të kaluara shumë studime kanë treguar

Erdogan, shqiptarëve: Mos u bëni kurban për ata që luajnë me myslimanët

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi se shqiptarët duhet të qëndrojnë me ballin lartë e mos të përkulen, para lojërave si ajo e ngjarjeve në Kumanovë. Deklaratat me mesazhe

7 gjëra që mund të bëni në takimin e parë

Takimi i parë me një person është shumë emocionues, kur bëhet fjalë për një takim dashurie. Përveç se ju merr shumë kohë për të gjetur veshjen e duhur, kombinimet e

Vetëm për meshkujt: 10 ide interesante për vitin 2014

Mjafton vullneti i mirë dhe mund të bësh disa gjëra ndryshe, për të dalë nga monotonia e vitit të shkuar dhe për të ndjerë se mund të jetosh ndryshe. Ja