ZYRTARE/ Vendoset data, ja kur do të luhet derbi Milan-Inter

ZYRTARE/ Vendoset data, ja kur do të luhet derbi Milan-Inter

Derbi i shtyrë mes Milanit dhe Interit zyrtarisht do të luhet më 4 prill në orën 18:30.

Ishte planifikuar që këto ndeshje të luhen më 3 apo 4prill, por gjithçka varej nga ecuria e Milanit në Ligën e Evropës.

LEXO EDHE:
VIDEO/ Ish-sulmuesi i Interit shënon super gol
Pas eliminimit të kuqezinjve, Serie A ka vendosur që java e shtyrë të luhet më 3 dhe 4 prill, ditë e martë dhe e mërkurë.

Ndërsa ndeshja Milan – Inter, që do të jetë kryesorja e kësaj jave, do të luhet ditën e mërkurë.

Serie A, dy javë më parë shtyu të gjitha ndeshjet e javës së 25-të shkaku i vdekjes së papritur të kapitenit të Fiorentinës, Davide Astori.