Zvicër, arrestohen për pastrim parash dhe mashtrim disa zyrtarë të FIFA-s

Zvicër, arrestohen për pastrim parash dhe mashtrim disa zyrtarë të FIFA-s

Policia zvicerane ka arrestuar një numër drejtuesish nga bota e futbollit. Ata janë anëtarë FIFA dhe akuzohen për korrupsion.

Policia ka kryer një operacion në një hotel në Zyrih në orët e para të së mërkurën.

Zyrtarët e FIFA-a akuzohen për pastrim parash dhe mashtrim gjatë 20 viteve të fundit.

Ata u mblodhën në Zyrih për një takim, ku presidenti aktual Sepp Blatter po kërkon një madat të pestë.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *