Tirana zhgënjen sërish, ndalet nga Flamurtari

Tirana nuk e ka marrë veten nga humbja në derbin me Partizanin.

Në një “Selman Stermasi” të zbrazur nga tifozët, bardheblutë janë ndaluar në barazim pa gola me Flamurtarin.

Përballja ishte e luftuar dhe me raste nga të dyja ekipet, por në fund asnjëri prej tyre nuk ia doli të zhbllokonte rezultatin.

Pas këtij barazimi Tirana zbret në vendin e pestë me 40 pikë, duke u kaluar nga Kukësi që gjendet i treti me 41 pikë. Ndërkohë Flamurtari vijon të mbetet në kuotën e 22 pikëve, duke rrezikuar seriozisht rënien nga kategoria.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *