Sport Mediaset përcakton formacionin e vitit (Foto)

Sport Mediaset përcakton formacionin e vitit (Foto)

Në zgjedhjet e gazetarëve sportivë të Sport Mediaset janë të shumtë lojtarët e kombëtares gjermane por edhe futbollistë të tjerë që spikatën jo pak në Kupën e Botës.

Skema e përzgjedhur nga gazetarët e Sport Mediaset është 4-3-3.

Portier: Manuel Neuer

Mbrojtës: Philipp Lahm, David Alaban, Diego Godin dhe Javier Mascherano.

Mesfushorët. Angel Di Maria, Toni Kroos dhe James Rodriguez

Sulmuesit: Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Arne Robben.

Trajneri i vitit: Diego Simeone

Category Sport

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *