Ronaldo i jep shpresë 5-vjeçarit. Paguan 10 operacione

Futbollisti portugez, Cristiano Ronaldo, njihet për veprat e tij humaniste, ku në qendër janë fëmijët.

Ronaldo ia ka bërë ëndrrën realitet 5-vjeçarit jetim nga Palestina, Ahmed Dawabsha, i cili humbi të gjithë familjen e tij pas një sulmi në Izrael.

Përmes një fushat në rrjetet sociale, u realizua dhe një takim më vonë mes të miturit dhe Ronaldos. Ky i fundit pranoi që të paguajë të gjitha shpenzimet për 10 operacionet që duhet të nënshtrohet vogëlushi, pasi mbeti i dëmtuar nga një shpërthim që ndodhi në Izrael.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *