Rivaliteti midis Messit dhe Ronaldos çon në vdekjen e një personi

Nisi si një debat për të bindur njëri-tjetrin se kush është futbollisti më i mirë në botë Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo, por që më pas rezultoi në vdekjen e një prej tyre.

Sipas BBC­së, një nigerian, i quajtur Michael Chukwuma, 21 vjeç, ka therur për vdekje shokun e tij, Obina Durumchukwu, 34 vjeç, në një lagje të Mumbait, ka bërë të ditur policia e Indisë.

“Ata kanë qenë duke folur për futboll. Njëri është tifoz i Messit, ndërsa tjetri ka qenë tifoz i Ronaldos”, ka thënë policia. Incidenti ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës.

Messi, nga Argjentina, është pesë herë fitues i Topit të Artë – çmimit vjetor që ndan Fderata Botërore e Futbollit për lojtarin më të.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *