Pas ndeshjes theret me thikë futbollisti spanjoll

Ndeshja mes Alhaurin de la Torre B dhe El Palo, e zhvilluar në ligën inferiore të Spanjës, ka përfunduar në mënyrë tragjike.

Samuel G.P., 24 vjeç, lojtari i skuadër spanjolle Alhaurin de la Torre B, është therur me thikë menjëherë pas ndeshjes, raporton e përditshmja sportive madrilene AS.

Lojtari është goditur dy herë me thikë afër zemrës nga njerëz të panjohur. Ai është dërguar menjëherë në spital ku i është nënshkruar një ndërhyrje kirurgjikale.

Sipas mediave spanjolle gjenda e Samuel GP është ende kritike për jetën.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *