Partizani kapitullon në shtëpi, Botev Plovdiv i jep leksion ‘demave’

Partizani kapitullon në shtëpi, Botev Plovdiv i jep leksion ‘demave’

Përfundoi në stadiumin “Selman Stërmasi” ndeshja e vlefshme për turin e parë të Europa League mes Partizanit dhe Botev Plovdiv. Ekipi i Starovës mundet në shtëpi 3-1, duke dështuar para tifozërisë së vet.

Në minutën e pestë Xhevahir Sukaj kaloi Partizanin në epërsi. Sulmuesi shkodran shkarkoi të majtën nga një pozicion i prirët në hyrje të zonës, duke e dërguar topin në rrjetë.

Gëzimi i të kuqve nuk zgjati shumë, pasi në minutën e 27-të bullgarët barazojnë me anë të Kossoko, i cili gjuan saktë nga jashtë zone.

Në pjesën e dytë janë sërish miqtë që shënojnë një supergol me anë të Nedelev (62’). Rezultati shkon në 2-1 për Botev dhe për Partizanin komplikohet gjithçka.

Kossoko vulos kapitullimin e të kuqve me golin e shënuar në të 88’. Me rezultatin 3-1 përfundon sfida në kryeqytet, me bullgarët që janë thuajse të kualifikuar.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *