Messi i thyen dorën tifozes (Video)

Edhe pse cilësohet si lojtari më i mirë në botë, Lionel Messi më shumë njihet për cilësitë e tij sportive, se për fuqinë goditëse.

Përmendet shpesh që nuk e humbet kurrë topin, godet papritur dhe ka një nivel të lart teknik, por në ndeshjen ndaj Villarrealit, kur Barcelona e tij u ndal pas 12 fitoresh radhazi, ai ka goditur rëndë një tifoze pas portës.

Goditja e tij me të majtën shkon jashtë dhe një vajzë pas porte tenton me dorë të devijojë topin e goditur nga argjentinasi, por më pas ka kuptuar se dora ishte thyer.

Ajo qëndroi pak minuta, por më vonë kuptoi se ishte e domosdoshme ndërhyrja e mjekëve, të cilët e transportojnë vajzën për në qendrën e ndihmës së shpejtë.

http://

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *