Lazio fiton Superkupën në një ndeshje dramatike me Juventusin

Lazio fiton Superkupën në një ndeshje dramatike me Juventusin

Lazio është fituese e Superkupës së Italisë për vitin 2017. Skuadra e Simone Inzaghit mposhti 3-2 Juventusin në një ndeshje vërtet dramatike të luajtur në “Olimpico” të Romës. “Heroi” i Lazios ishte sulmuesi, Ciro Immobile, që shënoi 2 gola. Fillimisht ai realizoi nga penaltia (32) dhe më pas në minutën e 54-t.

Juve u kthye furishëm duke shënuar dy gola përmes Paulo Dybalas, 85’ dhe 90’, por në minutën e fundit shtesë (94) shënoi për Lazion i riu Alessandro Murgia. Një rol vendimtar pati edhe portieri shqiptar Tomas Strakosha që bëri disa pritje të mira duke shmangur gola të sigurt.

Share this...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *