Këto janë lojtarët që ka thirrur De Biasi për dy miqësoret e marsit

De Biazi do të dalë sot para mesditës në një konferencë për shtyp në mjediset e FSHF-së, për të shpalosur strategjinë dhe pritshmëritë e tij nga dy ndeshjet miqësore të këtij muaji, më 26 mars në Vjenë, ndaj Austrisë, dhe më 29 mars në fushën e Luksemburgut.

Nisin, kësisoji, përgatitjet zyrtare për finalet e “Euro 2016”, ku Shqipëria merr pjesë për herë të parë, si një nga 24 skuadrat më të mira të kontinentit. Natyrisht, të gjithë janë në pritje të listës së lojtarëve, që trajneri kuqezi ka ftuar dhe nesër do t’i zyrtarizojë.

Disa media kanë publikuar listën e cila pritet të jetë ajo që do të prezantoi De Biasi ditën e sotme.

Më poshtë, ja lista e plotë e lojtarëve, që De Biazi ka thirrur për dy miqësoret e muajit mars:

PORTIERË
ETRIT BERISHA, ALBAN HOXHA, ORGES SHEHI

MBROJTËS:

NASER ALIJI, ARLIND AJETI, BERAT DIJMSITI, MËRGIM MAVRAJ, LORIK CANA, ELSEID HYSAJ, ANSI AGOLLI, FREDERIK VESELI

MESFUSHORË:

MIGJEN BASHA, ERGYS KACE, LEDIAN MEMUSHAJ, ODISE ROSHI, HEROLIND SHALA, ERMIR LENJANI, TAULANT XHAKA, BURIM KUKELI, AMIR ABRASHI, ANDI LILA

SULMUES:

BEKIM BALAJ, SOKOL CIKALLESHI, ARMANDO SADIKU, SHKËLZEN GASHI, MILOT RASHICA (vetëm për Luksemburgun)

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *