De Biasi tregon problemin më të madh që Panucci do të ketë me Shqipërinë

De Biasi tregon problemin më të madh që Panucci do të ketë me Shqipërinë

Gianni de Biasi beson se koha e shkurtër për të arritur suksese më Shqipërinë, do të jetë problemi më i madh i trajneri të ri Chriastian Panucci

Ish trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi e di se trajneri i ri Christian Panucci ka idetë e tij për futbollin, por tha se duhet t’i përshtat shumë shpejtë me lojtarët.

Ai beson se koha e shkurtër për të bërë këtë është problemi kryesor i tij.

“Për të ndryshuar, në futboll duhet kohë për të punuar brenda dhe jashtë fushës. Problemi i vërtetë është që të kërkohet të përmirësohet ekipi në kohën më të vogël të mundshme”, u shpreh De Biasi.

Italiani që prej largimit nga Shqipëria është i pa punë, por në kërkim të një skuadre ose kombëtareje

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *