Atentat me armë ndaj ish-presidentit të Dinamos së Zagrebit

Atentat me armë ndaj ish-presidentit të Dinamos së Zagrebit

Ish-presidentit të Dinamo Zagreb, Zdravko Mamic i është bërë atentat, teksa po vizitonte varrin e babait të tij. Atentatori pasi ka gjuajtur, është larguar nga vendngjarja. Lajmi është konfirmuar edhe nga Dinamo.

Mediat kroate bëjnë të ditur se ish-drejtori ekzekutiv i Dinamos, aktualisht këshilltar pranë këtij klubi, u qëllua me armë zjarri në një pritë që i ishte bërë në Tomislavgradit (Bosnjë dhe Hercegovinë) dhe u dërgua menjëherë në spital.

Sipas ‘Jutarnji list’ Policia ka nisur një hetim dhe aktualisht është në vëzhgim për atentatorin.

Dinamo e Zagrebit do të luajë të enjten në Elbasan Arena ndeshjen e kthimit me Skënderbeun, të vlefshme për turin e fundit eleminues të Europa League.

Share this...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *