Alarmohet Bayern Munich, lëndohet ylli i skuadrës

Alarmohet Bayern Munich, lëndohet ylli i skuadrës

Mesfushori Arturo Vidal e ka alarmuar Bayern Munichun pasi papritmas ka pësuar një lëndim në gjurin e djathtë.

Ai u largua seanca stërvitore e së dielës duke u bartur jashtë terrenit nga Franck Ribery dhe trajneri i portierëve Toni Tapalovi.

Lëndimi i tij, siç raporton Bild, vjen pasi kiliani mungoi në ndeshjen e dytë çerekfinale në Ligën e Kampionëve si pasojë e një shqetësimi në gju.