Aksidenti në pistë, Alonso shpëton mrekullisht

Piloti i “Mc Laren”-it, Fernando Rosberg, mund të konsiderohet me fat, pasi ia arriti të dalë pa asnjë gërvishtje nga përplasja e makinës së tij gjatë garës në pistën e Melburnit.

Makina e tij u rrotullua dy herë në ajër dhe u përplas me një barrierë ndërsa ecte me shpejtësi të madhe në pistë.

Piloti spanjoll tha për mediat se aksidenti u shkaktua nga disa faktorë, por ai është i lumtur që ia doli të shpëtonte.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *