Vetëvritet rokeri dhe kompozitori Keith Emerson

Ka ndërruar jetë në moshën 71 vjeçare Keith Emerson, instrumentisti i grupit rock progresiv, Emerson, Lake and Palmer.

“Na vjen keq të tregojmë se Keith Emerson është ndarë nga jeta natën e kaluar, në shtëpinë e tij në Santa Monica, Los Anxhelos”, shkruhet në llogarinë zyrtare në Facebook të ish grupit të tij.

Sipas policisë së Santa Monica, ai u vetëvra duke e qëlluar veten në kokë me armë zjarri.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *