Vesa Luma i ka dy fjalë për ‘kërcënimet’ e serbëve

Vesa Luma i ka dy fjalë për ‘kërcënimet’ e serbëve

Golat e shënuar nga Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit në ndeshjen kundër Serbisë kanë ngritur peshë zemrat e shpitarëve anë e kënd botës.
Rrjeti u pushtua nga entuziazmi dhe nuk ishte parë ndonjëherë më parë më kuq e zi se mbrëmë.

Ndër të entuziazmuarit ishte dhe këngëtarja Vesa Luma, e cila shprehu lumturinë për këtë fitore nga Zelanada e Re.

Por në mesazhin pasues ajo ka treguar se mesazhet kërcënuese nga ‘shkjau’ të cilësuara si provokacja, janë krejt të kota.

‘Mos me guxu me i uru djemtë përlojë në Instagram, mobilizohet shkijet gjithandej me sulmu e mesazhe të kota (se me i thonë kërcënuese nuk e kan pa as anderr) E mandej qajn nëpër portale të tyre. Provokacja ju, na veç Gola po shnojmë, në mes të Rusisë, tu hanger cokolada të Zvicres’ka shkruar Vesa në postimin e saj.