Kelly Clarkson thyen rekordin e Billboard

Artistja Kelly Clarkson, ka mundur të pozicionohet 100 herë në vend të parë në klasifikime kombëtare dhe ndërkombëtare me kënget e saj, duke u kthyer në të parën konkurrente apo fituese të “American Idol” që arrin një shifër të tillë.

Falë klasifikimit në vend të parë në Digital Song dhe Pop Digital Song me këngën Piece By Piece, Kelly ka shënuar një etapë të re në karrierën e saj. Për herë të parë ajo u ngjit në majen e kalsifikimit të Billboard në vitin 2002 me hitin “A Moment Like This”.

Billboard No. 1, top 3 nga konkurrentët e American Idol:
Kelly Clarkson, 100
Carrie Underwood, 83
Chris Daughtry [Daughtry] , 40

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *