Si të humbisni 3 kg në 48 orë

Si të humbisni 3 kg në 48 orë

Gjithçka është në mendjen tuaj, sepse mënyrat për të humbur kilogramë janë të shumta, thjesht duhet të mbeteni të motivuar dhe të kontrolloni atë çfarë konsumoni. Kështu jo vetëm do të mbeteni të shëndetshëm, por edhe do të humbisni kilogramë.

Një prej përbërjeve të efektshme është konsumimi i kësaj recete për ‘Milkshake’, gjysmë ore para se të hani mëngjesin. Konsumi i vazhdueshëm i frutave dhe perimeve, por edhe çajit jeshil, si dhe heqja nga përdorimi i sheqerit do t’ju bëjë të keni më shumë rezultat.

Përbërësit:

4 hudhra, 4 domate të vogla, 250 ml ujë, 6 kuba akulli
Përgatitja:

Produktet lajini dhe shtojini në mikser, për të krijuar një “milkshake”. Domatja ka efekte antioksiduese të fuqishme për organizimin tuaj, në mënyrë që të eliminohen yndyrnat e akumuluara. Kjo përzierje duhet konsumuar 2-3 herë në javë.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *