Sulmohet me bombë molotov zyra e Shefit të Stafit të Presidentes, Ahtifete Jahjaga

Zyra e Shefit të Stafit të Presidentes Jahjaga, Arbër Vllahiu është sulmuar me molotov.

Godina është sulmuar me koktej molotovi gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm. Lajmin është konfirmuar nga zyrtarë të Presidencës së Kosovës.

Objekti i Presidencës së Kosovës ndodhet në objektin ku është edhe Kuvendi i Kosovës. Sakaq, nuk dihen ende autorët e kësaj ngjarje, ndërsa policia ka nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e tyre.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *