Puthjet dhe përqafimet mbretërore për popullin e Kosovës

Vizita mbretërore e Princit Charles të Uellsit dhe Dukeshës Camilla të Cornwall-it, përveçse ishte shumë e rëndësishme për shtetin e Kosovës dhe imazhin sajt, u përcoll edhe me shumë emocione edhe nga mediat ndërkombëtare.

Shumë i emocionuar Princi Charles është ndarë kur u takua me nënat gjakovare dhe dëgjoi rrëfimet e tyre. Ai madje ka shpërndarë edhe disa fotografi në llogarinë e tij në Facebook, ku shihet teksa përqafon nënat kosovare.

“The Prince of Wales and Duchess of Cornwall Appreciation Society”, është llogaria e përbashkët e çiftit mbretëror në Facebook ku, janë shpërndarë fotografitë, por edhe të gjitha aktivitet që Princi dhe Dukesha zhvilluan në Kosovë.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *