Presidenti amerikan Trump i dërgon letër Hashim Thaçit, ja çfarë shkruan

Presidenti amerikan Trump i dërgon letër Hashim Thaçit, ja çfarë shkruan

Presidenti amerikan Donald Trump i ka dërguar një letër, Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi.

Se çfarë shkruhet në të, e ka bërë të ditur vetë Thaçi në rrjetet sociale:

“Sot pranova një letër urimi nga Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, në prag të shënimit të dhjetëvjetorit të pavarësisë. E falënderoj presidentin Trump për urimet e përzemërta dhe përkushtimin e tij për Kosovën. Populli ynë është me shumë me fat që ka një shtet mik kaq të fuqishëm, si SHBA-të. ”