Greqi, kapet 1 ton kanabis në ishullin Kythira

Greqi, kapet 1 ton kanabis në ishullin Kythira

Një sasi prej më shumë se 1 ton kanabis është sekuestruar në orët e fundit nga roja bregdetare greke.

Konfiskimi është bërë në një gomone në hapësirën detare në afërsi të ishullit Kythira, në jug të gadishullit të Peloponezit.

Autoritetet lokale njoftojnë se një shtetas shqiptar është arrestuar lidhur me lëndën narkotike, e cila dyshohet se kishte si destinacion Athinën.

Gjithësesi, operacioni është ende në vijim dhe detaje të tjera pritet të publikohen më vonë.

Category Rajoni

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *