Zbuloni pasurinë marramendëse të kryebashkiakes së Rroskovecit

Majlinda Bufi, kryebashkiakja e Roskovecit dhe ish-deputete e Partisë Socialiste rezulton që të ketë një pasuri marramendëse.

Bufi ka deklaruar 126 942 943 lekë vetëm si pasuri cash dhe prona të paluajtshme, ndërkohë që ka deklaruar edhe 782 620 euro në pasuri të tjera të luajtshme.

Ajo thotë se e ka vënë këtë pasuri në emigracion, pa e bërë të ditur se si dhe pronat më të mëdha i ka në Roskovec, pra në qytetin që drejton.

Bufi deklaron se ka 20 000 000 lekë cash në shtëpi.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *