Xhafaj kundër LSI-së: Deklarata antiligjore ndaj policisë. Vlerëson Haki Çakon

Xhafaj kundër LSI-së: Deklarata antiligjore ndaj policisë. Vlerëson Haki Çakon

Gjate daljes se sotme para mediave ish- ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka vlerësuar rolin e Haki Çakos duke quajtur antikushtetuese sulmet që janë bërë ndaj policisë.

Ai ka hedhur poshte akusat e LSI-se qe kërkoi dorëheqjen e Haki Çakos, drejtorit të policisë së Shtetit

“Policia nuk mund të shërbejë si rrufepritëse për shkarkesat e tensioneve elektorale. Disa deklarime ndaj policisë në vlerësimin tim politik por dhe ligjor janë antikushtetuese dhe në shkelje të drejtëpërdrejtë të ligjit”, u shpreh Xhafaj.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *