Vasili: Rama, idiot dhe hajdut i çertifikuar

Vasili: Rama, idiot dhe hajdut i çertifikuar

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka ironizuar Kryeministrin Edi Rama, ndërsa e ka cilësuar idiot dhe hajdut të çertifikuar. Vasili shkruan në rrjetin social se kemi edhe ne një idiot, por tërësisht të padobishëm e kemi dhe në krye të qeverisë.

“Idiot dhe hajdut i çertifikuar

Deputeti i PS zhbiron për skenarin rus, plas gallata tek demokratët: I paske rënë takimeve me vajza ukrainase!

Flitet për skenarë rusë,shantazhe ruse,ndërhyrje ruse.

Një rus i madh Dostojevski ka shkruar një kryevepër “Idioti”, por të një idioti të dobishëm.

Kemi edhe ne një idiot, por tërësisht të padobishëm e kemi dhe në krye të qeverisë.

Kërshërinë që ta merrnim vesh se është idiot na e shuajti vite më parë Mero Baze një profesionist i njohur i gazetarisë, që në shërbim të trasparencës publikoi edhe kartelën e tij mjekësore.

Por ju mos ja përmendni idiotësinë se ky këtë alibi do ai, që të thonë “vjedh se është idiot dhe nuk kupton”.

Por në fund prap së prap mbetet idiot dhe hajdut i çertifikuar”, shkruan Vasili.